Jolán

13. Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál

2011.08.23. 10:30

Programkereső

A 12 év alatt már sok látogatónak, családnak és gyermeknek szerzett maradandó élményt, értékes szórakozást és sok örömöt a Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál. Idén augusztus 25. és 28. között rendezik meg az eseménysort, melynek központi vezérfonala a Kárpát-medencei magyar kultúra lesz. A programoknak ezúttal két külső helyszínt is otthont ad: a műsor a Templomkerti Esték előadásaival és az új Végállomás színpad könnyűzenei koncertjeivel is bővül.

Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál 2011
Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál 2011
Augusztus 25. csütörtök
Magyarok a nagyvilágban

10.00 Fesztivál beharangozó - Cimborák fesztiváltársulás - Hűvösvölgyi végállomás
Micsik Béla (Vajdaság), Kovács Marcell (Felvidék), Bella Péter (Budapest)
16.00 - 22.00 Fiatal zenekarok bemutatkozása - Végállomás színpad
17.30 Piroska Táncegyüttes (Lengyelország) - Nagyszínpad
18.00 A fának második élete - Erdélyi Tibor, a Népművészet Mestere, népi szobrász kiállítása - Nagyszalon
19.00 Ünnepi megnyitó előadás - Nagyszínpad
Magyarok a nagyvilágban
Tündérkert Táncegyüttes (Dél-Amerika - Uruguay)
Kárpát Táncegyüttes (Kanada)
Liszt Ferencről vidáman néhány percben
Előadja a felsőőri Kétnyelvű Szövetségi Gimnázium és a Burgenlandi Magyar Kultúregyesület Színjátszóköre (Burgenland)

Augusztus 26. péntek
Vendégünk: Délvidék
A nap játékmestere: Bartha Antal

14.00 Tündérkert nyitó mesedélután
Séta varázslatok között - vezeti Bartha Tóni
14.00-18.00 Tündérkert
15.00 Paprikajancsi visszatér - Bartha Tóni bábszínháza - Óperenciás udvar
15.45 Cimborák dalai (Micsik Béla - Bella Péter - Kovács Marci) - Vásárszínpad
16.00 Égvilággá dalolom - Zabszalma együttes zenés műsora (Zalaegerszeg) - Óperenciás udvar
17.00 Talicska együttes - Pélmonostor - Horvátország (Délvidék) - Nagyszínpad
17.30 Ignácz Rózsa: Az igazi Ibrinkó - Kálló Béla bábszínháza - Szerbia (Vajdaság) - Óperenciás udvar
18.30 Blues dallamok - Pesthidegkúti együttes - Vásárszínpad
19.30 Ruzsa Magdi koncert - Nagyszínpad

Augusztus 27. szombat
Vendégünk: Erdély és Kárpátalja
A nap játékmestere: Gulyás László (Vándormuzsikus)

8.45 Fürge Família családi futóverseny - Hidegkút utcáin
9.30 Eredményhirdetés
10.00 Borsika gyermektáncegyüttes - Csíkszereda (Székelyföld) - Nagyszínpad
10.40 Weöres Sándor: Csalóka Péter - Soltis Lajos Színház, Celldömölk - Fringe Fesztivál Klebelsberg díjazottja - Nagyszínpad
11.00-18.00 Tündérkert
11.30 Boja (világzene) - Fringe Fesztivál Klebelsberg díjazottja - Vásárszínpad
12.30-14.10 Zöldszíves Játszóház - Öregkút
13.30 Sramli és sör finomságok mellett - Mondschein zenekar - Vásártér
15.00 Lusta Jankó - magyar népmesék - Berbencés - Vásártér
15.00-16.00 Fűben, fában orvosság - Vinotéka
15.45 Örökség Együttes - Tiszapéterfalva (Kárpátalja) - Nagyszínpad
16.15 Wass Albert: Erdők könyve - Aranyszamár Bábszínház - Óperenciás udvar
17.00 Canarro világzene együttes - Fringe Fesztivál szakmai díjas és a Fringe Fesztivál szakmai díjas és a Fringe Fesztivál Klebelsberg díjazottja - Vásárszínpad
18.00 Eleink viselete korszerűen - Takács M. Zsuzsa iparművész divatbemutatója - Vásártér
18.30 Kaláka koncert - Vásárszínpad
19.30 Kárpát-medence táncgála - Nagyszínpad
21.00 Kárpát-medence vigadalom - táncház - Parkoló

Augusztus 28. vasárnap
Vendégünk: Felvidék
A nap játékmestere: Gulyás László

10.00 Hedry Mária - Radványi Balázs: Kukamese - Nagyszínpad
10.00-18.00 Fair Trade bemutató - Zöldág terasz
10.00-18.00 Bütykölde - Zöldág terasz
11.00-18.00 Tündérkert
11.00 Kiskalász Együttes - Vásárszínpad
12.00 Térzene - Vám- és Pénzügyőr Zenekar - Vásártér
14.00 Cimborák mulatsága borral, vigalommal (Micsik - Bella - Kovács Marci - Gulyás) - Vásártér
14.30 Berbencés mesék - Vándormuzsikus - Vásárszínpad
15.00 Rákóczi fejedelmi udvarában - táncok, muzsika - Óperenciás udvar
16.00 A szivárványszínű búzaszem - Árgyélus Színház - Écsi Gyöngyi (Felvidék) - Óperenciás udvar
17.00 Mimóka - Világutazás - Méhes Csaba és a Brass in the Five - Fringe Fesztivál szakmai díjas és a Fringe Fesztivál
18.00 Kolompos mulatság - a Kolompos Együttes zenés műsora és táncháza - Vásárszínpad
19.30 Vaszary Gábor - Fényes Szabolcs: Az ördög nem alszik - Nagyszínpad

További információ a http://www.kulturkuria.hu/ oldalon olvasható.