Eufrozina, Kende

Az MR3-Bartók Rádió 35. heti ajánlata

2007.08.27. 00:00

Programkereső

Az MR3-Bartók Rádió 2007 harmincötödik hetében a következő programokat ajánlja hallgatói figyelmébe.
d1b97df1-40b2-43a9-b3e4-fd5024f9168c

Augusztus 27., hétfő
12.00 Hangverseny délidőben - 50 év 50 hangversenyben
Schubert, Borogyin és Dvorák művei
Km.: Bartók Vonósnégyes
(Zeneakadémia nagyterem, 1995. január 8.)

14.00 HangJátékTér - Platón: Phaidón - Megemlékezés Szókratész haláláról
Km.: Kun Vilmos, Kocsis Gergely, Széles Tamás, Kulka János, Végvári Tamás
Rend.: Dániel Ferenc
(II/2. rész: holnap, B. 14.00)

20.00 A Bajor Rádió Szimfonikus Zenekarának hangversenye
Kapcsoljuk a luzerni (Svájc) Kulturális és Kongresszus-központot
Britten: Hegedűverseny
Mahler: VII. szimfónia
Km.: Frank Peter Zimmermann (hegedű)
Vez.: Mariss Jansons

Augusztus 28., kedd
11.04 Zenedarabok Goethe műveire
Beethoven: Szélcsend és szerencsés utazás - kantáta
Schubert: A hárfás három dala
Gounod: Faust - Faust kavatinája III. felv.
Dukas: A bűvészinas - szimfonikus scherzo
Km.: Ambrosian Singers, Londoni Szimfonikus Zenekar, Dietrich Fischer-Dieskau, Alfred Brendel, Placido Domingo, Párizsi Opera zenekara, Berlini Filharmonikus Zenekar
Vez.: Michael Tilson Thomas,Georges Prétre, James Levine

19.46 Richard Strauss operáiból
Az árnyék nélküli asszony - Jelenet és a Császár áriája a II. felvonásból; Ariadne Naxos szigetén - Ariadne jelenete; Capriccio - Flamand szonettje; Arabella - Báli jelenet
Km.: Hans Hopf, Christel Goltz, Murray Dickie, Paul Schöffler, Oskar Czerwenka, Harald Pröglhöf, Bécsi Filharmonikus Zenekar, Várady Júlia, Bambergi Szimfonikus Zenekar, Eberhard Büchner, Berlini Állami Zenekar, Kiri Te Kanawa, Gwendolyn Bradley, Gabriele Fonana, Helga Dernesch, Alexandru Ionitza, Peter Seiffert, Gilles Cachemaille, Franz Grundheber, Ernst Gutstein, Kurt Rydl, Londoni Covent Garden Opera Zenekara
Vez.: Karl Böhm, Dietrich Fischer-Dieskau, Otmar Suitner, Jeffrey Tate

20.30 A Londoni Szimfonikus Zenekar hangversenye
Kacsoljuk a londoni Royal Albert Hall-t
Csajkovszki, Prokofjev
Km.: Alexander Toradze (zongora)
Vez.: Valerij Gergijev

Augusztus 29., szerda
12.00 Hangverseny délidőben - Budapesti Tavaszi Fesztivál 2007
A Budapesti Tomkins Énekegyüttes hangversenye
Vez.: Dobra János
(Budavári Mátyás templom, március 20. – részletek)

19.15 Legendás stúdiófelvételeinkből
Bach: A-dúr szonáta, BWV 1017
Km.: Pauk György (hegedű), Sebestyén János (csembaló)

20.00 A Bajor Rádió Szimfonikus Zenekarának hangversenye
Kapcsoljuk a londoni Royal Albert Hall-t
Strauss, Sibelius
Vez.: Mariss Jansons

Augusztus 30., csütörtök
12.00 Hangverseny délidőben - A Luzerni Szimfonikus Zenekar hangversenye
Km. Barbara Locher, Liliane Zürcher, Bernhard Gärtner, Peter Brechbühler - ének, valamint a Luzerni és a Weimari Zeneakadémia kórusa
Vez. Alois Koch
(Luzerni Kulturális- és Kongresszus-központ hangversenyterme, 2007. március 29.)

18.00 Kultúrhistóriák - "Budapesti építkezések megállói"

19.05 Zvi Meniker fortepiano estje
Kapcsoljuk az Eszterházi Kastély Dísztermét
Haydn Eszterházán 2007

Augusztus 31., péntek
18.47 Hallgassuk együtt a szerzővel!
Gémesi Géza: Pavane
Jeney Zoltán: 60 hang Sáry Lászlónak
Km.: a Budapesti Fesztiválzenekar tagjaiból alakult kamarazenekar, Matuz István (fuvolák)
Vez.: Gémesi Géza

19.31 A Berlini Filharmonikus Zenekar koncertje
Kapcsoljuk a luzerni (Svájc) Kulturális és kongresszus-központot
Mahler: IX. szimfónia
Vez.: Simon Rattle

21.55 Az Alpoktól Zoborvidékig – Genova
Paganini: Hatvan változat egy genovai dalra (Barucaba változatok)
Km.: Gidon Kremer (hegedű)

Szeptember 1., szombat
11.35 A hét zeneműve - Somfai László műsora (1997)
Haydn: E-dúr vonósnégyes, op. 54 no. 3

12.00 Hangverseny délidőben - Felejthetetlen hangversenyek a Magyar Rádió archívumából
Km.: Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Perényi Miklós (gordonka)
Ve.: Erdélyi Miklós
(Csepeli Munkásotthon, 1980. november 6.)

19.37 Vivaldi: Bajazet (Tamerlano) - háromfelvonásos zenés tragédia
Km.: Europa Galante, Tamerlano - David Daniels, Bajazet - Ildebrando D'Arcangelo, Asteria - Marijana Mijanovic, Andronicus - Elina Garanca, Irene - Vivica Genaux, Idaspe - Patrizia Ciofi
Vez.: Fabio Biondi

Szeptember 2., vasárnap
9.04 A jövő hét muzsikusa - Kokas Katalin hegedűművész
A művészt holnap, szeptember 3-án, 19,30 órakor hallhatják a Régi Zeneakadémián, a Szigeti-Hubay Nemzetközi Hegedűverseny nyitóhangversenyén

19.05 Az Il Fondamento zenekar hangversenye
Kapcsoljuk az Eszterházi Kastély Dísztermét
Műv. vez.: Paul Dombrecht

23.00 Jazzhangverseny-különlegességek
Zsámbék Jazz Open 2007 - IX/3. rész - Angol-est
Neal Yates (London) és a Bende Zsolt Sextet (Budapest) koncertje
(július 6. – Romtemplom)