Menyhért, Mirjam

Az MR3-Bartók rádió 10. heti ajánlata

2008.03.03. 00:00

Programkereső

Az MR3-Bartók Rádió 2008 tizedik hetében a következő programokat ajánlja hallgatói figyelmébe.
d1b97df1-40b2-43a9-b3e4-fd5024f9168c

Március 3., hétfő
18.00 Házimuzsika - Kapcsoljuk az MR Márványtermét
Botos Veronika (viola d'amore, brácsa) koncertje
Vivaldi, Daquin, Couperin, Vivaldi, Erkel, Glinka és Britten művei
Km.: Kertesi Ingrid, H. Zováthy Alajos és Dallos Erika

19.35 Csajkovszkij-maraton 2008
Olasz capriccio; Rómeó és Júlia – nyitányfantázia; Áldás; Kitártam az ablakot; Patetikus szimfónia; Aranyszájú Szent János liturgiája
Km.: Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar játszik, Fokanov Anatolij (ének), Pannon Filharmonikus Zenekar, Virág Emese (zongora), Schola Cantorum Budapestiensis (műv.vez.: Mezei János), Szent Efrém Bizánci Férfikar (műv.vez.: Bubnó Tamás)
Vez.: Kovács János, Hamar Zsolt, Bubnó Tamás

Március 4., kedd
12.00 Hangverseny délidőben - Csajkovszkij-maraton 2008
Tizennyolc zongoradarab, op. 72 – részlet; Emlék egy kedves helyről, op. 42; Melódia, no. 3; Scherzo, no. 2; D-dúr hegedűverseny; Melankólikus szerenád
Km.: Danyilova Galina, Alekszander Markov (hegedű), Ivanyickaja Irina, Virág Emese (zongora), MÁV Szimfonikus Zenekar, Ivanyickaja Irina (zongora), Danyilova Galina, Alekszander Markov (hegedű), Cserna Ildikó, Fokanov Anatolij (ének), Virág Emese (zongora), MÁV Szimfonikus Zenekar
Vez.: Gál Tamás

23.16 Jeney Zoltán: Alef - Hommage a Schönberg
Km.: MR Szimfonikus Zenekara
Vez.: Eötvös Péter

Március 5., szerda
18.00 Archívumunk jazzkincsei
Világsztárok Magyarországon
Km.: Dave Brubeck Quartet
(1983. május 2., Budapest Sportcsarnok)

19.15 Rádióbeszédre alkalmazott Kodály-meditációk
A mikrofonnál: Petrovics Emil

23.10 Kurtág György: Jelenet egy regényből, op.19 - tizenöt dal Rimma Dalos verseire
Km.: Csengery Adrienne (ének), Keller András (hegedű), Csontos Ferenc (nagybőgő), Fábián Márta (cimbalom), Ensemble InterContemporain
Vez.: Pierre Boulez

Március 6., csütörtök
12.00 Csajkovszkij-maraton 2008
a-moll trió, op. 50; Vonósszerenád; Változatok egy rokokó témára
Km.: Szenthelyi Miklós (hegedű), Faludi Judit, Fenyő László (gordonka), Jandó Jenő (zongora), Budapesti Vonósok (műv.vez.: Botvay Károly, hangversenymester Bánfalvi Béla)

18.00 Kultúrhistóriák - Az Árpád-ház mítoszai

19.00 Tihanyi László: Anyaisten
Az operájáról Mesterházi Mátéval és Molnár Szabolccsal Győri László beszélget

Március 7., péntek
14.00 HangJátékTér
Galeri - Grendel Lajos regénye folytatásokban

18.00 Az MR Szimfonikusok Szólistáinak kamarasorozat
Rossini, Mozart, Cimarosa
Km.: Varga Fruzsina (fuvola), Modrián József (hegedű), Fejérvári János (brácsa), Nagymiklósi Judit (gordonka)
(Az MR Márványteremben szerdán megtartott hangverseny felvétele)

19.35 Kapcsoljuk a Zeneakadémia Nagytermét
Bach: h-moll mise
Km.: Zádori Mária, Meláth Andrea, Megyesi Zoltán, Cser Péter (ének), Pécsi Egyetemi Kórus, Budapesti Vonósok
Vez.: Kamp Salamon

Március 8., szombat
14.00 Lesz tavaszra medveház! - Tandori Dezső mesejátéka

18.25 Előadások a zenéről
Wagner: A nibelung gyűrűje, III. rész
A mikrofonnál: Kroó György (1983)

19.30 Kapcsoljuk New Yorkot, a Metropolitan Operaházat
Gaetano Donizetti: Lammermoori Lucia; háromfelvonásos opera
Vez.: James Levine

Március 9., vasárnap
11.05 Csodagyerekek
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

18.12 Bemutató - új stúdiófelvételeinkből
Láng István: Gyémánt a föld porában - kantáta Orbán Ottó verssoraira
Km.: MR Énekkara és MR Szimfonikusok
Vez.: Tihanyi László
A szerzővel a mű elhangzása előtt a szerkesztő, Ménes Aranka beszélget

19.35 Csajkovszkij-maraton 2008
IV. szimfónia; Trepak a Diótörő című balettből; Melankólikus szerenád; f-moll románc; D-dúr vonósnégyes, op. 11; V. szimfónia
Km.: Danyilova Galina (hegedű), Ivanyickaja Irina (zongora), a Bartók Vonósnégyes (tagjai: Komlós Péter, Hargitai Géza/hegedű, Németh Géza/mélyhegedű, Mező László/gordonka) az Óbudai Danubia Zenekar, Budapesti Fesztiválzenekar
Vez.: Héja Domonkos, Fischer Iván