Jácint

Az MR3-Bartók Rádió 45. heti ajánlata

2008.11.03. 00:00

Programkereső

Az MR3-Bartók Rádió 2008 negyvenötödik hetében a következő programokat ajánlja hallgatói figyelmébe.
d1b97df1-40b2-43a9-b3e4-fd5024f9168c

November 3., hétfő
14.00 A hét zeneszerzője: Lajtha László

18.00 Világjáró művészeink
Kapcsoljuk a MR Márványtermét
Wiedemann Bernadett (ének), Virág Emese (zongora)
Mascagni, Berg

19.35 Közvetítés a londoni Royal Albert Hallból
A BBC Szimfonikus Zenekarának hangversenye Janáček műveiből
Km.: Jean-Efflam Bavouzet (zongora), Jeanne-Michele Charbonnet, Anna Stéphany, Simon O'Neill, Fried Péter (ének), Simon Preston (orgona), valamint a BBC Szimfonikusok Kórusa Vez.: Pierre Boulez

November 4., kedd
18.45 Kritikus füllel
Schubert-négykezesek Daniel Barenboim és Radu Lupu előadásában
A kiadványról Mácsai János, Fazekas Gergely és Ujházy László beszélget

19.00 Társalgó - a kultúráról

19.35 Budapesti Tavasz Fesztivál 2008
Albinoni: Aurora születése - pásztorjáték
Km.: Dafne - Jónás Krisztina, Zeffiro - Radu Marian, Apollo - Adrineh Simonian, Peneo - Gernot Heinrich, a Clemencic Consort, vez: René Clemencic

November 5., szerda
10.00 Hang-fogó - régi és új felvételekből
Haydn, Chopin, Mendelssohn, Brahms és Verdi művei

12.05 Hangverseny-különlegességek
A Bécsi Filharmonikus Zenekar játszik
Zongorán közreműködik és vezényel: Maurizio Pollini
Két Mozart-zongoraverseny - A-dúr zongoraverseny K 414; c-moll zongoraverseny K 491

18.00 A Zongora
Bogányi Gergely zongoraművésszel beszélget Ménes Aranka

November 6., csütörtök
10.00 Hang-fogó - régi és új felvételekből
Nicolas Chédeville, Purcell, Beethoven, Schumann, Saint-Saëns, Elgar és Kodály művei

12.05 Felejthetetlen hangversenyek a Magyar Rádió archivumából
Az MR Szimfonikus Zenekara játszik
Km.: az MR Énekkara
Vez.: Charles Münch
Fauré, Roussel, Debussy és Ravel művei
(Erkel Színház, 1967. május 29.)

19.35 Budapesti Mahler Ünnep 2008 - II/1. rész
A Budapesti Fesztiválzenekar hangversenye
Vez.: Fischer Iván
Schönberg és Mahler művei

November 7., péntek
18.00 A jövő hét muzsikusa: Dénes István karmester

19.35 Az UMZE Kamaraegyüttes hangversenye Ligeti György műveiből
Km.: Keller Vonósnégyes, Boldoczki Gábor (trombita), Csalog Gábor (zongora), Ittzés Gergely (fuvola), Horváth Béla (oboa), Schola Cantorum Budapestiensis
Vez.: Rácz Zoltán

November 8., szombat
11.01 Gyermekkuckó - Röffencs, az irigy perselymalac
Írta és rendezte: Urbán Gyula

17.00 Kapcsoljuk a MR Márványtermét
Az MR3-Bartók Rádió Klubja
Házigazda: Magyar Kornél

18.30 Közvetítés a Bécsi Staatsoperből
Gounod: Faust - ötfelvonásos opera
Km.: a Bécsi Staatsoper Ének-és Zenekara, Roberto Alagna, Angela Gheorghiu, Kwangchul Youn, Adrian Eröd (bariton)
Vez.: Bertrand de Billy

November 9., vasárnap
11.20 Gyermekkuckó - Liszt Ferenc tér 8.
A Zeneakadémia tiszteletbeli tanárai - 2. rész

15.05 Jubilate Deo
Évszázadok egyházi muzsikája
Couperin, Záborszky Kálmán, Buxtehude és Vladimir Ivanovics Martinov művei

19.35 Közvetítés a Londoni Barbican Hallból
A Londoni Szimfonikus Zenekar hangversenye Szergej Rahmanyinov műveiből
Km.: Alekszej Vologyin (zongora)
Vez.: Valerij Gergiev
IV. zongoraverseny, op. 40; II. szimfónia, op. 27