Erzsébet

Véget ért a X. Országos Harsona- és Tubaverseny

2009.11.11. 13:34

Programkereső

2009. november 6-8 között rendezték meg a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában a X. Országos Harsona- és Tubaverseny. Az alábbiakban a verseny díjazottjainak listáját olvashatják.

Tuba, I. korcsoport

1. Bíró Máté - Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola, Budapest

2. Kiss Tamás - Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest

3. Balog Lőrinc - Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest

Tuba, II. korcsoport

1. Tóth Tamás - Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola, Budapest

A zsűri ebben a korcsoportban nem osztott ki II. és III. helyezést.

Tuba, III. korcsoport

1. Hartenstein Dániel - Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs

2. Atyimó Ferenc - SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola, Szeged

3. Baracius Nikosz Dávid - Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Békéscsaba

Harsona, I. korcsoport

1. Brindás Barnabás - Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Békéscsaba

2. Czirok Zoltán - SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola, Szeged

3. Balogh Sándor - Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola, Budapest

Harsona, II. korcsoport

1. Millich Gilbert - Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs

2. Rituper Richárd - Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs

2. Dakó Lajos - SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola, Szeged

Harsona, III. korcsoport

1. Sztán Attila - Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Békéscsaba

2. Pálfy András - Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola és Diákotthon, Veszprém

3. Angyal János - Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Békéscsaba

3. Boldizsár Zsolt - Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola, Budapest

3. Lévay Dávid - Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs

A zsűri tagjai a következők voltak:

Szabó László - Liszt-díjas tubaművész, egyetemi tanár, a zsűri elnöke

Farkas István Péter - Liszt-díjas harsonaművész, egyetemi tanár

Falvai Antal - Egyetemi tanár

Szabó Vilmos - Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának nyugalmazott tubaművészet

Székely Zsolt - MÁV Szimfonikus Zenekar művésze, egyetemi tanár