Jácint

Keresztek és egyéb művészeti díjak az ünnepen

2010.03.14. 20:02

Programkereső

Hiller István oktatási és kulturális miniszter a nemzeti ünnep alkalmából kulturális kitüntetéseket adott át a Szépművészeti Múzeumban.

Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából március 15-e alkalmából, kimagasló színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adja át:  

Balogh István Munkácsy Mihály-díjas tervezőgrafikus művésznek, Érdemes és Kiváló Művésznek,
Dr. Bélyácz Iván akadémikusnak, a Pécsi Tudományegyetem intézetigazgató egyetemi tanárának,
Bretus Mária Liszt Ferenc-díjas balettművésznek, Érdemes és Kiváló Művésznek, a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai tanárának,
Dr. Csatári Bálintnak, az MTA Regionális Kutatások Központja Alföldi Tudományos Intézet Kecskeméti Osztálya vezetőjének,
Galkó Balázs színművésznek,
Gerendai Károlynak, a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft. rendezvényszervezőjének,
Hámori Ildikó Jászai Mari-díjas színművésznek, Érdemes és Kiváló Művésznek,
Dr. Nemessályi Zsoltnak, a Debreceni Egyetem egyetemi tanárának,
Patonai Dénes Ybl Miklós-díjas építésznek, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyetemi tanárának,
Dr. Prokopp Mária művészettörténésznek, az ELTE egyetemi tanárának,
Ramháb Máriának, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kecskeméti Katona József Könyvtár igazgatójának,
Székhelyi Józsefnek, a Szegedi Nemzeti Színház Jászai Mari-díjas színművészének,
Szurdi Miklós film,- és színházi rendezőnek,
Volf Katalin Liszt- és Kossuth-díjas balettművésznek, Érdemes Művésznek, a Magyar Állami Operaház első magántáncosának;

Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje   kitüntetést ad át:  

Dr. Augusztinovicz Fülöpnek, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető-helyettes egyetemi docensének,
Bálint Imre Ybl Miklós-díjas építésznek, a Budapesti Építész Kamara elnökének, a Bálint és Társa Építészek Irodája ügyvezetőjének,
Dr. Bárdos Jenőnek, a Pannon Egyetem intézetigazgató egyetemi tanárának,
Borbiczki Ferencnek, a Vígszínház Jászai Mari-díjas színművészének,
Dr. Cseh Sándornak, a Nyugat-magyarországi Egyetem dékánjának, főiskolai tanárnak,
Dr. Cser Lászlónak, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárának,
Erdődyné Csorba Csillának, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatójának,
Dr. Faigl Ferencnek, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékán-helyettesének, egyetemi tanárnak,
Dr. Farkas Katalinnak, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgatójának,
Dr. Fónagy Zoltánnak, a bécsi Collégium Hungaricum volt igazgatójának,
Hodosán Róza szociológusnak, a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet kutatójának,
Dr. Horváth Eleknek, az Óbudai Egyetem általános és oktatási rektor-helyettesének, főiskolai tanárnak,
Horváth Tamásnak, a Duna Televízió Zrt. rendező-operatőrének,
Horváth Zoltán Erkel Ferenc-díjas opera-rendezőnek, Érdemes Művésznek,
Dr. Járai Antalnak, az ELTE egyetemi tanárának,
Jávorszky Béla József Attila-díjas műfordítónak,
Kiss Tibor zenésznek, képzőművésznek, a Quimby Együttes tagjának,
Kovács György Balázs Béla-díjas hangmérnöknek,
Krasznai Tamásnak, a Győri Nemzeti Színház örökös tagjának,
Dr. Lauter Évának, a Balassi Intézet főigazgatójának,
Dr. Majó Zoltánnak, a Szegedi Tudományegyetem igazgatójának, egyetemi docensnek,
Makány Márta divattervezőnek,
Manninger Miklós koreográfusnak, néptáncpedagógusnak,
Dr. Mihalovics Árpádnak, a Pannon Egyetem rektor-helyettesének, tanszékvezető egyetemi tanárnak,
Dr. Penke Botondné Dr. Jancski Olgának, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanárának,
Petőcz András József Attila- és Márai Sándor-díjas írónak, költőnek,
Dr. Praznovszky Mihálynak, a Veszprém Megyei Könyvtár nyugalmazott igazgatójának,
Dr. Richter Péternek, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanárának,
Riskó Gézának, a Duna Televízió Zrt. főszerkesztőjének,
Selmeczi György Erkel Ferenc-díjas zeneszerzőnek,
Dr. Skaliczki Juditnak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott főosztályvezető-helyettesének,
Szakály Ágnes Liszt Ferenc- és Németh László-díjas cimbalomművésznek, a VI. kerületi Tóth Aladár Zeneiskola tanárának,
Dr. Szalay Zoltánnak, a Heves Megyei Hírlap vezető szerkesztőjének,
Dr. Szántó Zoltánnak, a Budapesti Corvinus Egyetem intézetigazgató egyetemi tanárának,
Szetey András újságírónak, a Délmagyarország főszerkesztőjének,
Tariska Szabolcs szövegíró-előadóművésznek,
Török Tamásnak, a Déryné Vándorszíntársulat vezetőjének, rendezőnek,
Vidákovics Antal táncművésznek, koreográfusnak, a Pécsi Horvát Színház és a Pécsi Szabadtéri Játékok igazgatójának,
Dr. Voigt Vilmosnak, az ELTE egyetemi tanárának;

Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkájáért Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetést ad át:  

Bedő Ildikónak, a letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola igazgatójának,
Dr. Benke Józsefnek, a Pécsi Tudományegyetem Orvostörténeti Múzeum nyugalmazott igazgatójának,
Besenyei Jánosnak, a Tiszanána-Kömlő Általános Iskola és Óvoda Kömlő Tagiskolája igazgatójának,
Békési Mihálynak, a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium tagintézmény-vezetőjének,
Dr. Bertalan Péternek, a Kaposvári Egyetem egyetemi docensének,
Béres Károly országos alapfokú művészetoktatási és tanügyigazgatási szakértőnek,
Bicsák Miklós nagykanizsai kézműves könyvkötő mesternek,
Bierbauer Imrének, a Bábolnai Általános Iskola címzetes igazgatójának,
Bodor Sándornénak, a Kecskeméti Katona József Színház művészeti titkárának,
Csabay Katalinnak, a Beszédvizsgáló Országos Szakértői Bizottság igazgatójának,
Csík János előadóművésznek, a Csík Zenekar vezetőjének,
Deák Zsuzsanna grafikusművésznek,
Dr. Demeter Annának, az Oktatási Hivatal Dél-Alföldi Regionális Igazgatóság referensének,
Dezső Mariannának, a tatabányai Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény igazgatójának,
Döme Istvánnak, a Magyar Állami Operaház főügyelőjének,
Farkas Róbert hegedűművésznek, a Budapest Bár Zenekar vezetőjének,
Gúth Ferencnek, a Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola igazgatójának,
Hajnal Mihály festő- és grafikusművésznek,
Halász Károly nagykanizsai lakatosmesternek, a Zalai Kézműves Kamara elnökének,
Hlatky Sándornak, a Nemzeti Kulturális Örökség Védelmi Nonprofit Kft. ügyvezető igazgató-helyettesének, őrségparancsnoknak,
Jakabné Muity Mária zenetanárnak, a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete titkárának, az Országos Zenepedagógus Tagozat elnökének,
Kajáry Ildikónak, a VIII. kerületi Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Speciális Szakiskola igazgatójának,
Katona Mártának, a tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium igazgatójának,
Kerekes Lászlónak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott főosztályvezető-helyettesének,
Korsoveczkiné Balló Erzsébetnek, a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola igazgatójának,
Dr. Kovács J. Attilának, a Nyugat-magyarországi Egyetem főiskolai tanárának,
Kovács Gyulánénak, a somogyjádi Illyés Gyula Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Óvoda, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat és Pedagógiai Szakmai Szolgáltató Intézmény főigazgatójának,
Lángné Bakallár Imolának, a Soroksár Önkormányzat sajtó-protokoll referensének,
Lénárt Györgynének, a miskolci Martin János Szakképző Iskola igazgatójának,
lindenbergerné Dr. Kardos Erzsébetnek, a Szent István Egyetem főiskolai docensének,
Dr. Magda Róbertnek, a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola tanszékvezető egyetemi docensének,
Márkus Tibor jazz-zongoraművésznek, zeneszerzőnek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi adjunktusának, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanárának, a Magyar Jazz Szövetség elnökének,
Márkusné Gábor Ildikónak, a IX. kerületi Szily Kálmán Kéttannyelvű Műszaki Középiskola igazgatójának,
Molnár Ferencnek, a Madách Színház táncművészének, koreográfusnak,
Nagy Gábor Munkácsy-díjas festőművésznek, a Magyar Képzőművészeti Egyetem egyetemi docensének,
Dr. Nádassy Lászlóné Dr. Karres Magdolnának, a Miskolci Egyetem főiskolai docensének,
Nógrádi Tóht István előadóművésznek, a Magyarnótaszerzők és Énekesek Egyesülete elnökének,
Ócsai Erzsébetnek, a VII. kerületi Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola és Szakiskola igazgató-helyettesének,
Oporné Fodor Máriának, az V. kerületi Veres Pálné Gimnázium igazgatójának,
Papp István Ferencnének, a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskola igazgatójának,
Petrovics Józsefnének, a Dunaföldvár-Bölcske-Madocsa Mikrotérségi Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola, Művészetoktatási Intézmény, Gimnázium és Szakiskola főigazgatójának,
Rády Ferenc festőművésznek, restaurátornak,
Reőthy Ferencnek, a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium igazgatójának,
Strauszné Könözsi Verának, a százhalombattai Szent István Egyházi Kórus karnagyának,
Suba Ferencnek, a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium nyugalmazott tanárának,
Szalai Zsolt Jánosnak, a Ruttkai Éva Színház igazgatójának,
Szűcsné Sziklai Évának, a mezőberényi Petőfi Sándor Művelődési Központ volt igazgatójának,
Tordai Tibornénak, a nyírteleki Általános Művelődési Központ vezetőjének,
Tornavölgyi Istvánnak, az ajkai Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ igazgatójának,
Tóthné Csorba Máriának, a miskolci Avastetői Általános Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatójának,
Vajda Istvánnak, a Nógrád Megyei Múzeumszervezet Bányászati Kiállítóhely múzeumvezetőjének,
Varga Bélának, a Veszprémi Megyei Könyvtár nyugalmazott igazgatójának,
Varga Ferencnének, a miskolci 10. számú Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola igazgatójának,
Vaszilkó Tibornénak, a sajószögedi Kölcsey Ferenc Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatójának,
Vizkeletei Józsefnének, a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium nyugalmazott tanárának,
Vona Tibornak, az Experidance - Román Sándor Tánctársulat ügyvezető igazgatójának;

Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkájáért Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetést ad át:  

Apáti János zeneszerzőnek, az Apáti Dixiland Band Együttes vezetőjének,
Bóta Ildikónak, a Bozsik Yvette Társulat és a Társulattal dolgozó fogyatékos emberek táncterápiás szakmai vezetőjének,
Csizmadia Valériának, a Nyíregyházi Főiskola osztályvezetőjének,
Ernyes László kiskunfélegyházi nyugalmazott tanárnak,
Farkasné Perlaki Editnek, a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium tanárának,
Giczi Imrénének, a Budai Középiskola igazgató-helyettesének,
Gőbölyös Gyula festőművésznek, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorló Iskolája nyugalmazott tanárának,
Hécz Péternek, a Győri Balett fővilágosítójának,
Horváth József Lászlónak, a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium igazgató-helyettesének,
Kis Balázsnak, a Kecskeméti Katona József Színház színpadmesterének,
Dr. Kratochwill Ferencnének, az ELTE Gazdasági Hivatal vezetőjének,
Masopust Péternek, a Szegedi Tudományegyetem főiskolai docensének,
Merényi József fafaragó népi iparművésznek, a miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola mérnök-tanárának,
Nádasdiné Szanyi Juditnak, a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium igazgató-helyettesének,
Nyíri Tibornak, a szerencsi Bocskai István Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola főigazgató-helyettesének,
Oltai Péter építészmérnöknek, építésztervezőnek, az Országos Műemléki Felügyelőség nyugalmazott munkatársának,
Őri Gyulánénak, a Radnóti Miklós Színház rendező-asszisztensének,
Dr. Petes Aliznak, a XIV. kerületi Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskola tanárának,
Pintér Attilának, a Kaposvári Egyetem főiskolai adjunktusának,
Pogány Józsefnénak, a szolnoki Széchenyi István Gimnázium és Általános Iskola tanárának,
Sarkadiné Vajkó Évának, a miskolci József Úti Óvoda vezetőjének,
Schrick Istvánnénak, a rácalmási Etalonsport Sportóvoda vezetőjének,
Szabó Imrénének, a Hajdúnánási Óvoda tagóvoda-vezetőjének,
Szabó Szilvia magyarnóta énekesnek, a "Theba" Művészeti Szakközépiskola művészeti igazgatójának,
Szabó Vilmos tubaművésznek,
Szabóné Tolnai Erzsébetnek, a II. kerületi Than Károly Ökoiskola Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Szűcs Andrásnénak, a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium igazgató-helyettesének,
Taskó Mihálynénak, az ELTE hivatalvezetőjének,
Tóth Attilánénak, a VIII. kerületi Bárczi Gusztáv Általános Iskola és Speciális Szakiskola gyógypedagógusának,
Tóth Imrénének, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus munkatársának,
Tóthné Czinege Ildikónak, a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola igazgató-helyettesének,
Dr. Vargáné Vizi Csillának, az egri Kossuth Zsuzsa Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium tanárának,
Várkonyiné Sum Anikónak, az Universum Táncművészeti Stúdió művészeti vezetőjének, koreográfusnak
Wettstein Tibornak, a Madách Színház gazdasági igazgatójának,
Zsifkó Ferencnek, a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza műszaki igazgató-helyettesének;

Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkájáért Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt kitüntetést ad át:  

Baltavári Andreának, a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskola tanárának, munkaközösség vezetőnek,
Boda Jenőnek, a Pesti Magyar Színház műszaki menedzserének,
Borsós Lászlónénak, a geszti Arany János Általános Iskola tanárának,
Dr. Burián Antalnénak, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár gazdasági igazgató-helyettesének,
Csopaki Katalinnak, a XI. kerületi Öveges József Gyakorló Középiskola és Szakiskola tanárának,
Csuka Imrénének, a Giorgio Perlasca Szakközépiskola gondnokának,
Dévay Istvánnénak, a szentesi Kertvárosi Óvoda, Rákóczi Ferenc Utcai Tagóvoda általános vezető-helyettesének,
Kóródiné Vörös Ilonának, a siklósi Batthyány Kázmér Általános Iskola tanárának,
Lakatos Bélának, a Ternipe Roma Művészeti Egyesület elnökének, zenekarvezetőnek,
Magyar Józsefnek, a Hagyományok Háza - Magyar Állami Népi Együttes táncművészének,
Maros Anna néptáncművésznek, a Duna Művészegyüttes nyugalmazott tánckarvezetőjének,
Mentuszné Nagy Ágnesnek, az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola napközis nevelőjének,
Mészáros Tibornénak, a kecskeméti Erdei Ferenc Kulturális és Konferencia Központ igazgatási csoportvezetőjének,
Péter Márta tánckritikusnak,
Philipp Györgynének, a XVIII. kerületi Vörösmarty Mihály Ének-zenei Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium ELTE Gyakorlóhelye tanárának,
Slezák Istvánnak, a polgári Vásárhelyi Pál Gimnázium, Általános és Szakképző Iskola, Diákotthon tanárának,
Szigeti Józsefnének, a kálmánházi Benedek Elek Általános Iskola és Óvoda tanítójának,
Szlávik Jánosnak, a Vígszínház színpadmester-helyettesének,
Takács Zoltánnénak, a geszti Arany János Általános Iskola tanítójának,
Tóth Margitnak, a szegedi Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola tanárának, munkaközösség vezetőnek,
Varga Zoltánnak, a Nemzeti Táncszínház Nonprofit Kft. hangosítójának, hangtárvezetőnek,
Wachtlerné Ádám Erikának, a Radnóti Miklós Színház öltöztető tárvezetőjének;

Az oktatási és kulturális miniszter az oktatás területén az európai jogharmonizációért és a közigazgatás korszerűsítéséért végzett kimagasló tevékenységéért Nagy Tibor Gyula-díjat adományoz:

Dr. Rádli Katalinnak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Felsőoktatási Főosztálya főosztályvezető-helyettesének,
Dr. Torma Andrásnak, a Miskolci Egyetem intézetigazgató egyetemi tanárának

Az oktatási és kulturális miniszter Miniszteri elismerő oklevél kitüntetést adományoz:  

A Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa program sikeres előkészítésében végzett munkájáért
Giorgio Pressburgernek, a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa Művészeti Tanácsa tiszteletbeli elnökének,
A könyvtári területen végzett kimagasló színvonalú szakmai munkájáért
Haszonné Kiss Katalinnak, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjtemény vezetőjének,
Kimagasló színvonalú művészeti tevékenységéért
Kovács József operaénekesnek, a Belvárosi Színház igazgatójának,
Kimagasló kultúraszervezői tevékenységéért
Nagy István civil nonprofit szakértőnek, előadóművésznek, művészeti igazgatónak;

Az oktatási és kulturális miniszter a művészet területén elért esszé- és tanulmányírói teljesítményéért Balassa Péter-díjat adományoz:  

Beck András esztétának, irodalomkritikusnak

Az oktatási és kulturális miniszter a mozgókép területén kifejtett kiemelkedő alkotói, valamint művészi és tudományos tevékenységéért Balázs Béla-díjat adományoz:

Bodrossy János operatőrnek,
Császár Ferenc hangmérnöknek,
Dobray György rendezőnek,
Domokos János rendezőnek,
Gauder Áron animációs filmrendezőnek,
Dr. Kelecsényi László filmtörténésznek, dramaturgnak, írónak,
Dr. Kékesi Attila filmrendező-operatőrnek,
Litauszki János rendezőnek,
Pálos György filmrendező-operatőrnek,
Szekeres Dénes producernek

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő fotóművészeti tevékenységéért Balogh Rudolf-díjat adományoz:  

Barta Zsolt Péter fotóművésznek,
Fazekas István fotóriporternek,
Flesch Bálint fotográfusnak,

Az oktatási és kulturális miniszter a kultúra és a közművelődés érdekében hosszabb időn át kiemelkedő munkát végző minisztériumi, intézményi és egyéb dolgozók részére Bánffy Miklós-díjat adományoz: 

Cs. Szabó Máriának, a Budai Táncklub vezetőjének,
Igric Györgynek, a Filharmónia Budapest és Felső-dunántúli Nonprofit Kft. igazgatójának,
Nyári Sándornénak, a Szegedi Szimfonikus Zenekar gazdasági vezetőjének,
Péliné Dr. Bán Évának, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott vezető főtanácsosának,
Sáray László nyugalmazott könyvtárosnak, a Tokaji Írótábor Egyesület titkárának,
Wettstein Tibornak, a Madách Színház gazdasági igazgatójának;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő bábművészeti tevékenységéért Blattner Géza-díjat adományoz:  

Majoros Gyula báb- és díszlettervezőnek,

Megosztott Blattner Géza-díjat adományoz:  

Siklósi Gábor és Siklósiné Fers Klára bábszínészeknek;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenységéért Erkel Ferenc-díjat adományoz:  

Darvas Ferenc zeneszerzőnek,
Erőd Iván zeneszerzőnek,
Tóth Ibolya zenei rendezőnek, producernek;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenységéért Ferenczy Noémi-díjat adományoz:

Bein Klára textilművésznek,
Hernádi Paula zománcművésznek,
Kaliczky Katalin formatervező iparművésznek,
Kálmán László ötvösművésznek,
Kecskés Krisztina üvegtervező iparművésznek,
Koós Pál formatervező iparművésznek,
Lőrincz Attila tervezőgrafikus művésznek,
Márkus Gábor belsőépítésznek,
Nemes Takách László restaurátorművésznek,
Penkala Éva textiltervező iparművésznek,
Sárkány Roland grafikusművésznek,
Szávoszt Katalin keramikusművésznek;

Az oktatási és kulturális miniszter a táncművészet területén folytatott alkotói, előadói, tudományos és pedagógiai tevékenységéért Harangozó Gyula-díjat adományoz:  

Fodor Zoltán táncművésznek, koreográfusnak,
Fodorné Molnár Mártának, a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai docensének,
Hámor József táncművésznek, koreográfusnak, művészeti vezetőnek,
Horváth Mónikának, a Magyar Táncművészeti Főiskola művésztanárának,
Juhász Zoltánnak, a Honvéd Táncszínház táncos- szólistájának,
Kozmér Alexandrának, a Magyar Állami Operaház magántáncosának,
Vincze Balázsnak, a Pécsi Nemzeti Színház - Pécsi Balett tagozatvezető-igazgatójának, magántáncosnak;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő artistaművészeti tevékenységéért Hortobágyi Károly-díjat adományoz:  

Ifj. Nagy Lajos zsonglőrnek;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő színművészeti és színháztudományi tevékenységéért Jászai Mari-díjat adományoz:

Balázs Áronnak, az Újvidéki Színház színművészének,
Balsai Mónikának, a székesfehérvári Vörösmarty Színház színművészének,
Bodolay Gézának, a Szegedi Nemzeti Színház rendezőjének,
Bozó Andreának, az egri Gárdonyi Géza Színház színművészének,
Csík György díszlet- és jelmeztervezőnek,
Debreczeny Csabának, az Örkény István Színház színművészének,
Egyed Attila színművésznek, a Tatabányai Jászai Mari Színház virtuális társulat tagjának,
Elek Ferencnek, a Katona József Színház színművészének,
Kézdi Imolának, a Kolozsvári Állami Magyar Színház színművészének,
Láng Annamária színművésznek,
Pálfi Ervinnek, a Szabadkai Népszínház színművészének,
Pálfi Katalinnak, az Új Színház színművészének,
Seres Ildikónak, a Miskolci Nemzeti Színház színművészének;

Az oktatási és kulturális miniszter a kiemelkedő irodalmi tevékenységéért József Attila-díjat adományoz:

Balázs Attila prózaírónak, a Magyar Rádió Művészeti Főszerkesztőség szerkesztőjének,
Benedek Szabolcs prózaírónak, műfordítónak,
Bogdán László prózaírónak, költőnek, szerkesztőnek,
Cserna-Szabó András prózaírónak,
Dobozi Eszter költőnek, prózaírónak, szociográfusnak,
Erdős Virág prózaírónak,
Fekete Vince írónak, költőnek, műfordítónak, irodalomszervezőnek,
Kiss Csaba drámaírónak, rendezőnek,
László Noémi költőnek, műfordítónak,
Marék Veronika gyermekíró-grafikusnak,
M. Nagy Miklós műfordítónak, az Európa Könyvkiadó főszerkesztőjének,
Szálinger Balázs költőnek, újságírónak
Dr. Tatár Sándor költőnek, műfordítónak, a Magyar Tudományos Akadémia főkönyvtárosának;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zenei és előadó-művészeti tevékenység elismeréseként Liszt Ferenc-díjat adományoz:  

Bali János furulyaművésznek, karnagynak,
Csepregi Gyula György szaxofonművésznek,
Gábor József zongoraművésznek,
Kokas Katalin hegedűművésznek,
Kolonits Klárának, a Magyar Állami Operaház operaénekesének,
Máté Balázs gordonkaművésznek,
Tamási László András karnagynak,
Tátrai Tibor zenésznek, gitárosnak;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő képzőművészeti tevékenységéért Munkácsy Mihály-díjat adományoz:  

Csutak Magda képzőművésznek,
Drabik István szobrászművésznek,
Ef Zámbó István képzőművésznek,
Gyenis Tibor képzőművésznek,
Kalmár János szobrászművésznek,
Koncz András festőművésznek,
Laurentzy Mária festő-restaurátor művésznek,
Matzon Ákos festőművésznek,
Szász György szobrászművésznek,
Szegedy-Maszák Zoltán médiaművésznek,
Tepes Ferenc tervezőgrafikus művésznek,
Varga Ferenc szobrászművésznek,
Vető János képzőművésznek;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zenés színházi rendezői, színháztudományi, dramaturgi és műfordítói tevékenységéért Nádasdy Kálmán-díjat adományoz:  

Mesterházi Máténak, a Magyar Állami Operaház műfordítójának, zenetörténésznek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem operatörténet tanárának,
Miklós Tibor szövegírónak, műfordítónak, dramaturgnak;

Az oktatási és kulturális miniszter a képzőművészet, az iparművészet és a fotóművészet, illetve ezek határterületein végzett kiemelkedő művészettörténészi, művészetírói, műelméleti vagy műkritikusi tevékenységéért Németh Lajos-díjat adományoz:  

Dr. Albertini Béla fotótörténésznek, művészettörténésznek,
Fabényi Júlia művészettörténésznek, a Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága főigazgatójának,
Hornyik Sándor művészettörténésznek, az MTA Művészettörténeti Kutatóintézet Lexikongyűjteménye vezetőjének;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zenetudományi, zenekritikai és zenei ismeretterjesztő tevékenységéért Szabolcsi Bence-díjat adományoz:  

Grabócz Márta zenetörténésznek, zeneesztétának, a Strasbourgi Egyetem tanárának,
Kovalcsik Katalinnak, az MTA Zenetudományi Intézetnépzenekutatójának;

Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő újságírói tevékenységéért Táncsics Mihály-díjat adományoz:  

Dr. Báron György filmesztétának, szerkesztőnek, a Színház- és Filmművészeti Egyetem egyetemi tanárának,
Fáy Zoltánnak, a Magyar Nemzet újságírójának
Molnár Gabriellának, a Nők Lapja főszerkesztőjének,
Tóth Ákosnak, a Népszabadság belpolitikai rovatszerkesztőjének,
Vince Mátyásnak, a Magyar Távirati Iroda Zrt. elnökének.