Salamon

Átadták a művészeti kitüntetéseket

2011.03.11. 15:47

Programkereső

A díjazottak között van Baráti Kristóf, Bodó Viktor, Szabóki Tünde és Somogyi Szilárd is.

Dr. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából művészeti kitűntetéseket adott át a Néprajzi Múzeum Aulájában. A díjátadón részt vett Pintér Sándor belügyminiszter, Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár, Hammerstein Judit helyettes államtitkár, dr. Szaló Péter építésügyi helyettes államtitkár, Halász János államtitkár.

 

Balassa Péter-díjat kapott:

Vári György irodalomtörténész

 

Balázs Béla-díjat kapott:

Kocsis Ágnes filmrendező

Kovács Gábor - Pataki Ágnes producerek, Filmpartners Kft.

Pataricza Eszter szinkrondramaturg, fordító;

Siflis Zoltán rendező

Seregi László operatőr

Szalai Károly vágó

Szalay Péter rendező

Tóth Zsolt operatőr

Ulrich Gábor grafikus, animációs filmrendező

Zányi Tamás hangmérnök, sound designer

 

Balogh Rudolf-díjat kapott:

Móser Zoltán fotóművész,

Sopronyi Gyula fotóriporter

Szamódy Zsolt fotóművész

Bánffy Miklós-díjat kapott:

Ferencz Mária Hagyományok Háza, menedzserigazgató

Kelemen Magda Művészetek Palotája, zenei szerkesztő

Simon István Pécsi Nemzeti Színház, igazgatási igazgató

Stoller Antal (Huba) Honvéd Együttes Művészeti Nonprofit Kft.Vitézi Ének Alapítvány, nyugdíjas táncművész, koreográfus

Szentei Tamás Debreceni Polgármesteri Hivatal, Kulturális Osztály vezetője

Szilárd Csaba Magyar Nemzeti Filharmonikus Non-profit Kft., gazdasági igazgató

Blattner Géza-díjat kapott:

Apró Ernő bábszínész Ciróka Bábszínház, Kecskemét

Tengely Gábor bábszínész, főrendező

Erkel Ferenc-díjat kapott:

Aczél Péter, zenei rendező ny. munkatárs Magyar Rádió és Hungaroton

Nagy János zeneszerző

Tallér Zsófia, zeneszerző SZFE, LFZE

  

Ferenczy Noémi-díjat kapott:

Ádám Krisztián ötvösművész

Balogh Edit kárpitművész

Csemán Ilona keramikusművész

Csepregi Sándor belsőépítész

Jakobovits Márta keramikusművész

Kecseti Gabriella textiltervező iparművész

Kelle Antal formatervező művész

Kiss István alkalmazott grafikus

Mester Éva restaurátor művész

Molnár Imre iparművész

Sipos Balázs üvegművész

Széles Judit textilművész

Harangozó Gyula-djíat kapott:

Csaba Zsolt táncművész, Hagyományok Háza - Magyar Állami Népi Együttes

Jónás Zsuzsa táncművész, Közép- Európa Táncszínház Duda Éva Társulat

Pazár Krisztina táncművész, Magyar Állami Operaház - Magyar Nemzeti Balett

Tóth Ildikó táncművész

Török Jolán táncpedagógus, Nemzeti Táncszínház Kft.

Túri Sándor balett művész, táncpedagógus Magyar Táncművészeti Főiskola

Végh-Pozsár Kitti táncművész, Duna Művészegyüttes

Hortobágyi Károly-díjat kapott:

Donnert Károly (idő közben elhunyt) artistaművész

Jászai Mari-díjat kapott:

Árvai György díszlet- és jelmeztervező

Bodó Viktor rendező, Szputnyik Hajózási Társaság

Fesztbaum Béla színművész, Vígszínház

Hajduk Károly színművész, Katona József Színház

Hatházi András színművész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hegedűs Zoltán színművész, Katona József Színház Kecskemét

Kristán Attila színművész, Csokonai Színház

Molnár László színművész, Szigligeti Színház

Péter Hilda színművész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Stefanovics Angéla színművész, Budapesti Kamaraszínház

Szávai Viktória színművész, Radnóti Miklós Színház

Vicei Natália színművész, Szabadkai Népszínház

Viczián Ottó színművész

József Attila-díjat kapott:

Balázs Imre József költő, irodalomtörténész, szerkesztő

dr. Bednanics Gábor irodalomtörténész

Berg Judit gyermekíró

Beszédes István költő, író, drámaíró, szerkesztő

Domonkos István költő, író,

Elek Tibor irodalomtörténész

Géczi János író, költő

G. István László költő, műfordító

György Attila prózaíró

Körner Gábor műfordító

Lábass Endre író, festőművész

Sári László író, dramaturg, szerkesztő

Szécsi Noémi prózaíró

Liszt Ferenc-díjat kapott:

Baráti Kristóf hegedűművész

Bergendy István zeneszerző, előadóművész, Bergendy Együttes zenekarvezetője

Dobozy Borbála, csembalóművész LFZE

Kamp Salamon karnagy, Evangélikus Egyház, PTE

Kobzos Kiss Tamás előadóművész

Kőszegi Imre, jazzművész, LFZE Jazz tanszék

Szabó Péter, csellóművész Budapesti Fesztiválzenekar

Szabóki Tünde, operaénekes

Munkácsy Mihály-díjat kapott

Bernáth(y) Sándor képzőművész, zenész

Gáll Ádám festőművész

Hertay Mária grafikusművész

Kis Tóth Ferenc festőművész

Kolozsi Tibor szobrász

Németh Hajnal képzőművész

Pataki Tibor grafikusművész

Pirk László festőművész

Pistyúr Imre szobrászművész

Szabó György szobrászművész

Sóváradi Valéria grafikusművész

Szentgyörgyi Edit restaurátorművész MNG

Uglár Csaba képzőművész

Nádasdy Kálmán-díjat kapott:

Somogyi Szilárd, rendező, Budapesti Operettszínház

Várady Szabolcs, költő, író, műfordító

Németh Lajos-díjat kapott:

Gergely Mariann művészettörténész, MNG

Horváth János Milán művészettörténész, Somogy Megyei Múzeum

Hushegyi Gábor művészettörténész, Szlovák Nemzeti Múzeum

Szabolcsi Bence-díjat kapott

Dr. Ittzés Mihály, zenetudós, zenepedagógus, LFZE Kodály Zoltán, Zenepedagógiai Intézet

Richter Pál, zenetörténész, MTA Zenetudományi Intézet

  

Táncsics Mihály-díjat kapott:

Bánkúti András fotóriporter, Heti Világgazdaság

Friss Róbert újságíró, lapszerkesztő, Népszabadság

Kníchal Oldrich újságíró

Molnár Miklós író, újságíró

Ternovácz István újságíró

Valkó Mihály újságíró

Ybl Miklós-díjjal tüntetti ki Dr. Pintér Sándor, a Magyar Köztársaság belügyminisztere 

Fejérdy Péter építészt

Hőnich Richárd építészt

Nagy Csaba építészt

Perényi Tamás építészt

Rostás László építészt.