Orsolya

Átadták a Színikritikusok Díját

2010.09.27. 01:24

Programkereső

Szeptember 26-án harmincadik alkalommal adták át a Színikritikusok Díját. A jelölések és díjazottak tekintetében is az Örkény Színház vitte a pálmát.

A legjobb új magyar dráma:

Háy János: Völgyhíd

A legjobb előadás:

A kétfejű fenevad - Katona József Színház; rend.: Máté Gábor

A kétfejű fenevad (Katona József Színház - fotó: SzoFi)
A kétfejű fenevad (Katona József Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb rendezés:

Bagossy László - Kasimir és Karoline - Örkény Színház

Kasimir és Karoline - Jelenet az előadásból (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Kasimir és Karoline - Jelenet az előadásból (Örkény Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb zenés/szórakoztató előadás:

Chicago - HOPPart; rend.: Zsótér Sándor

Mátyássy Bence - Chicago
Mátyássy Bence - Chicago

A legjobb független színházi előadás:

Kockavető - Szputnyik Hajózási Társaság; rend.: Bodó Viktor

A kockavető (Szputnyik - fotó: SzoFi)
A kockavető (Szputnyik - fotó: SzoFi)

A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás:

Keresztanya - Orlai Produkciós Iroda, Harlekin Bábszínház, Eger; rend.: Csató Kata

A Keresztanya: Csákányi Eszter
A Keresztanya: Csákányi Eszter

A legjobb női főszereplő (megosztva):

Kerekes Éva - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház

Törőcsik Mari - Naphosszat a fákon - kaposvári Csiky Gergely Színház; Mein Kampf - Nemzeti Színház

Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Kerekes Éva (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Kerekes Éva (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Mein Kampf - Törőcsik Mari (Nemzeti Színház - fotó: SzoFi)
Mein Kampf - Törőcsik Mari (Nemzeti Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb férfi főszereplő:

Fekete Ernő - Othello - Vígszínház; A kétfejű fenevad, Mennyekbe vágtató prolibusz - Katona József Színház

A kétfejű fenevad - Fekete Ernő, Ónodi Eszter (Katona József Színház - fotó: SzoFi)
A kétfejű fenevad - Fekete Ernő, Ónodi Eszter (Katona József Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb női mellékszereplő:

Hámori Gabriella - Kasimir és Karoline - Örkény Színház

Kasimir és Karoline - Hámori Gabriella, Polgár Csaba (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Kasimir és Karoline - Hámori Gabriella, Polgár Csaba (Örkény Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb férfi mellékszereplő:

Máté Gábor - A szerelem diadala - Katona József Színház

A szerelem diadala - Máté Gábor, Szirtes Ági (Katona József Színház - fotó: SzoFi)
A szerelem diadala - Máté Gábor, Szirtes Ági (Katona József Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb díszlet:

Ambrus Mária - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház

Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése (Örkény Színház - fotó: SzoFi)

A legjobb jelmez:

Benedek Mari - Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Örkény Színház; Maya - egri Gárdonyi Géza Színház; Lorenzaccio - Maladype Színház

A legjobb színházi zene:

Kovács Márton - Az elveszett levél - Pécsi Nemzeti Színház; A falu rossza - kaposvári Csiky Gergely Színház; Úri muri - Nemzeti Színház

A legígéretesebb pályakezdő:

Ötvös András - egri Gárdonyi Géza Színház

Maya - Ötvös András
Maya - Ötvös András

Különdíj:

Alföldi Róbertnek a Nemzeti Színház arculatának megteremtéséért

Fővárosi Színházi Díj:

Molnár Piroska - Macskajáték - Örkény Színház; Ármány és szerelem, Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból - Nemzeti Színház

Macskajáték (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Macskajáték (Örkény Színház - fotó: SzoFi)