István, Vajk

Tantermi színházak újra a MU-ban

2012.05.02. 15:19

Programkereső

Május 3., 4., 5-én kerül majd sor a háromnapos Tantermi Színházi Szemlére a MU Színházban, melyen többek közt olyan társulatok vesznek részt, mint a Szputnyik, a Káva, a Maladype, a Kerekasztal és a Nézőművészeti Kft.

A Szemlén dől majd el, hogy melyek azok a pályázók, akik támogatásban részesülnek, hogy előadásukat minél több iskolába eljuttassák. A szemle programjában többek között az alábbi formációk előadásaival, foglalkozásaival, prezentációival találkozhatnak az érdeklődők: Nézőművészeti Kft., Kerekasztal Társulás, Összpróba, Nyitott Kör, Utcaszínház, Manna, Krétakör, Káva, Maladype, Szabad Kurzus, Szkéné Soltis Lajos Színház, Szputnyik Hajózási Társaság. A szemle alkalmat teremt arra, hogy ennek a Magyarországon egyelőre kevéssé ismert színházi irányzatnak legjelesebbjei bemutatkozhassanak a szélesebb nyilvánosság előtt, és a kuratórium által kiemelkedő minőségűnek ítélt produkciók a PKEA jóvoltából összesen 20 millió forintos támogatásban részesüljenek. A Szemle helyszíne a MU Színház és a szomszédságában található Lágymányosi Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium.

A Tantermi Színházi Szemle részletes programja:

MÁJUS 03. CSÜTÖRTÖK

13:00 - 19:00

MU Színház, Szputnyik Műhely

13:00 - 15:30 MU Színház

A Tantermi Színházi Szemle Megnyitója

A 2011. évi Tantermi Színházi Projekt tapasztalatai, beszámolók

(KOMA Társulat, Orlai Produkció)

A 2012. évi Tantermi Színházi Projekt válogatásának szempontjai, értékelő kerekasztal beszélgetés

16:00 - 16:30 Szputnyik Műhely

Szabad Kurzus Alapítvány: Fogd meg a kezem! (Jelenet és prezentáció)

17:00 - 18:30 Szputnyik Műhely

Utcaszínházi Alkotóközösség: Hajótörés (Előadás)

MÁJUS 04. PÉNTEK

9:00 - 19:00

MU Színház

9:00 - 10:30 Próbaterem

Kerekasztal Színházi Nevelési Központ: Csontketreceink (Előadás)

10:45 - 11:45 Színházterem

Összpróba Alapítvány: Karinthy Frigyes: Énke (Előadás)

12:00 - 13:30 Próbaterem

Nyitott Kör: Gubancok (Előadás)

14:00 - 14:30 Színházterem

Maladype Színház: A Carlos- ügy (Jelenet)

14:45 - 16:15 Büfé

Manna Kulturális Egyesület: Sorslabirintus - a kezedben van? (Előadás)

16:30 - 17:00 Színházterem

Káva Kulturális Műhely: Emlékezés drámaprojekt (Jelenet és prezentáció)

17:15 - 17:35 Próbaterem

Rokytka Műhely: Mesterek leszünk! (Prezentáció)

17:45 - 18:15 Színházterem

Csavar Színház: Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya (Prezentáció)

18:30 - 19:00 Büfé

Soltis Lajos Színház: Az olajkor (Jelenet és prezentáció)

MÁJUS 05. SZOMBAT

9:00 - 20:30

MU Színház, Lágymányosi Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium

9:00 - 10:00 Tanterem

Lakmusz Csoport: „Menj Európába!" (Jelenet)

10:15 - 11:00 Tanterem

Juhász Kata Társulat: Rossz tanuló felel (Előadás)

12:00 - 12:30 Büfé

Szkéné Színház: Kő, papír, olló (Jelenet és prezentáció)

13:30 - 15:00 Tanterem

Krétakör Alapítvány: Mobil (Előadás)

15:00 - 16:00 Tanterem

Trainingspot Társulat: Hangállam (Jelenet)

16:15 - 16:45 Tanterem

Steps on Stage: Benga (Jelenet)

17:00 - 18:00 Tanterem

Nézőművészeti Kft.: „Vakság" (Előadás)

18:10 - 19:00 Tanterem

A RÉV Színházi Nevelési Társulat és az Import Impró Egyesület közös projektje: Lókolbász (Jelenet)

19:00 - 20:30 Tanterem

Szputnyik Hajózási Társaság és a MU Színház közös produkciója: Antigoné (Előadás)