Kelemen, Klementina

Színikritikusok Díja 2012 - a jelöltek

2012.07.30. 18:29

Programkereső

A Színházi Kritikusok Céhe nyilvánosságra hozta a 2011/2012-es évad legjobbjainak névsorát. A díjátadóra szeptember 16-án kerül sor a Nemzeti Színházban. A gála műsorvezetői Kocsis Pál és Molnár Piroska, rendezője Znamenák István. S hogy kik várhatják a jeles eseményt?
Színikritikusok Díja
Színikritikusok Díja

Színikritikusok Díja 2011/2012 - ábécésorrendben kategóriánként három-három, szavazategyenlőség esetén természetesen több jelölt.

A legjobb új magyar dráma

Kovács Krisztina-Térey János: Protokoll

Pintér Béla: Kaisers TV, Ungarn

Székely Csaba: Bányavirág

A legjobb előadás

Bányavirág - Yorick Stúdió-Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata - rendezte: Sebestyén Aba

A mi osztályunk - Katona József Színház - rendezte: Máté Gábor

A vihar - Örkény Színház - rendezte: Bagossy László

A legjobb rendezés

Hamlet - Nemzeti Színház - rendezte: Alföldi Róbert

A mi osztályunk - Katona József Színház - rendezte: Máté Gábor

Vágyvillamos - Radnóti Színház - rendezte: Zsótér Sándor

A legjobb zenés/szórakoztató előadás

Bolha a fülbe - Radnóti Színház - rendezte: Mohácsi János

A csárdáskirálynő avagy 1916 - Vörösmarty Színház, Székesfehérvár - rendezte: Mohácsi János

Musik, musikk, musique - Katona József Színház-Művészetek Palotája-Budapesti Tavaszi Fesztivál - rendezte: Pelsőczy Réka

A legjobb független színházi előadás

Bányavirág - Yorick Stúdió-Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata - rendezte: Sebestyén Aba

Kaisers TV, Ungarn - Pintér Béla és Társulata - rendezte: Pintér Béla

Krízis-trilógia (A papnő) - Krétakör - rendezte: Fancsikai Péter, Gulyás Márton, Schilling Árpád

A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás

East Balkán - Bárka Színház - rendezte: Vidovszky György

Náthán gyermekei - Nemzeti Színház - rendezte: Gigor Attila

Szamár a torony tetején - Stúdió "K" - rendezte: Fodor Tamás

A legjobb női főszereplő

Kerekes Éva - Mi történt, miután Nóra elhagyta a férjét, avagy a társaságok támaszai - Örkény Színház

Kézdi Imola - Hedda Gabler - Kolozsvári Állami Magyar Színház

Kováts Adél - Vágyvillamos - Radnóti Színház

A legjobb férfi főszereplő

Fekete Ernő - Protokoll - Radnóti Színház

Gálffi László - A vihar - Örkény Színház

Keresztes Tamás - Woyzeck - Katona József Színház

Polgár Csaba - Peer Gynt - Örkény Színház

A legjobb női mellékszereplő

Kerekes Éva - Peer Gynt - Örkény Színház

Molnár Piroska - A tanítónő - Nemzeti Színház

Stefanovics Angéla - Kaisers TV, Ungarn - Pintér Béla és Társulata

Takács Nóra Diána - Tarelkin (halála) élete - Örkény Színház

A legjobb férfi mellékszereplő

Hatházi András - Hedda Gabler - Kolozsvári Állami Magyar Színház

Rába Roland - Hamlet - Nemzeti Színház

Schneider Zoltán - Vágyvillamos - Radnóti Színház

A legjobb díszlet

Hamlet - Nemzeti Színház - tervezte: Menczel Róbert

Scapin, a szemfényvesztő - Csokonai Színház, Debrecen - tervezte: Helmut Stürmer

Vágyvillamos - Radnóti Színház - tervezte: Ambrus Mária

A legjobb jelmez

A filozófus - Katona József Színház - tervezte: Izsák Lili

Szentivánéji álom - Weöres Sándor Színház, Szombathely - tervezte: Remete Kriszta

Tarelkin (halála) élete - Örkény Színház - tervezte: Nagy Fruzsina

A legjobb színházi zene

Kaisers TV, Ungarn - Pintér Béla és Társulata - zeneszerző: Kéménczy Antal

Peer Gynt - Örkény Színház - zeneszerző: Matkó Tamás

Szentivánéji álom - Weöres Sándor Színház, Szombathely - zeneszerző: Kovács Márton

Virágos Magyarország - Katona József Színház - zeneszerző: Kákonyi Árpád, Matkó Tamás

A legígéretesebb pályakezdő

Lábodi Ádám - Vörösmarty Színház, Székesfehérvár/A csárdáskirálynő avagy 1916

Petrik Andrea - Radnóti Színház

Tasnádi Bence - Katona József Színház

Különdíj

A Gondnokság című sorozat készítőinek (Katona József Színház)

Nádasy Erikának és Szegvári Menyhértnek az egri Fszt. 2. Színház létrehozásáért

Szabó Györgynek a Trafó elmúlt tizenhárom évéért