Hedvig

Itt a művészeti díjazottak névsora

2013.03.14. 13:00

Programkereső

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából a kultúra területén végzett kiemelkedő művészi tevékenység elismerésére szakmai díjakat adott át.

Kiváló Művész díjban részesültek:
Esztergályos Cecília, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész
Kárpáti Tamás, Munkácsy Mihály-díjas festő- és grafikusművész, Érdemes Művész
Keleti Éva (Mátray Mihályné), Balázs Béla-díjas és Táncsics Mihály-díjas fotóművész, Érdemes Művész
Lukács Sándor, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész
Szacsvay László, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész
Szegedi Erika, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész

Lukács Sándor
Lukács Sándor

Érdemes Művész díjban részesültek:
Bajcsay Mária Magdolna, Jászai Mari-díjas színművész
Csurka László, Jászai Mari-díjas színművész, rendező
Erkel László - Kentaur, Jászai Mari-díjas díszlet- és jelmeztervező
Gulyás Gyula, Balázs Béla-díjas filmrendező, az MMA rendes tagja
Gulyás János Péter, Balázs Béla-díjas filmrendező, operatőr, az MMA rendes tagja
Györfi Sándor, Munkácsy Mihály-díjas szobrász- és éremművész
Kisfaludy András, Balázs Béla-díjas filmrendező, producer
Körtvélyessy Zsolt Lóránt, Jászai Mari-díjas színművész
Meszléry Judit, Jászai Mari-díjas színművész
Molnár Kálmán, Munkácsy Mihály-díjas tervezőgrafikus
Nagy Anna, Jászai Mari-díjas színművész
Sunyovszky Szilvia, Jászai Mari-díjas színművész
Szűcs Nelli, Jászai Mari-díjas színművész
Tillai Aurél Ede, Liszt Ferenc-díjas zeneszerző, karnagy
Voith Ági, Jászai Mari-díjas színművész

Szűcs Nelli
Szűcs Nelli

Babérkoszorú-díjban részesültek:
Ács Margit, József Attila-díjas író, esszé- és tanulmányíró, kritikus
Szőcs Géza, József Attila-díjas költő
Tóth Erzsébet, József Attila-díjas költő, az MMA levelező tagja

Balázs Béla-díjban részesültek:
Lovasi Zoltán, operatőr
Lemhényi Réka, vágó
Pethő Zsolt, zeneszerző
Olasz Ferenc, filmrendező

Balogh Rudolf-díjban részesültek:
Kudász Gábor Arion, fotóművész
Gera Mihály, fotószakíró, szerkesztő

Kudász Gábor Arion
Kudász Gábor Arion

Blattner Géza-díjban részesült:
Grosschmid Erik, díszlet-, báb- és jelmeztervező, szcenikus

Erkel Ferenc-díjban részesültek:
Horváth Barnabás, zeneszerző
Aldobolyi Nagy György, zeneszerző, dalszövegíró

Ferenczy Noémi-díjban részesültek:
Néma Júlia, keramikusművész
Halasi Zoltán, grafikusművész
Kányási Holb Margit, textilművész
Somlai Tibor, belsőépítész
Vajda Mária, gobelinművész

Harangozó Gyula-díjban részesültek:
Vidákovics Antal, koreográfus
Komarov Alexandr, balettművész

Radó Denise
Radó Denise

Jászai Mari-díjban részesültek:
Cselényi Nóra, jelmeztervező
Dolhai Attila, színművész
Kara Tünde, színművésznő
Csányi Sándor, színművész
Radó Denise, színművésznő
Oberfrank Pál, színművész
Sasvári Sándor, színművész

József Attila-díjban részesültek:
Albert Zsuzsa, költő
Petrőczi Éva, költő
Fekete J. József, irodalom-történész
Gy. Horváth László, műfordító
Kun Árpád, költő, író
Nagy Gábor, költő, kritikus
N. Pál József, irodalomtörténész

Rálik Szilvia
Rálik Szilvia

Liszt Ferenc-díjban részesültek:
Boldoczki Gábor, trombitaművész
Zsoldos Béla, ütőhangszeres művész
Rálik Szilvia, operaénekes
Bubnó Tamás, karnagy, énekművész
Bretz Gábor, operaénekes

Munkácsy Mihály-díjban részesültek:
Nikmond Beáta, szobrászművész
Erős Apolka, szobrászművész
Mayer Éva, képzőművész
Dréher János, festőművész
Kligl Sándor, szobrászművész
König Róbert, grafikusművész
Tasnádi József Sándor, médiaművész

Dréher János
Dréher János

Nádasdy Kálmán-díjban részesült:
Káel Csaba, rendező

Németh Lajos-díjban részesült:
Plesznivy Edit, művészettörténész

Szabolcsi Bence-díjban részesült:
Miháltz Gáborné dr. Tari Lujza, zenetörténész, népzenekutató

Táncsics Mihály-díjban részesültek:
Novotny Zoltán, újságíró
Szaniszló Ferenc, szerkesztő
Vertse Márta Ágnes, szerkesztő

Bánffy Miklós-díjban részesültek:
Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház ügyvezető igazgatója
Gaálné dr. Merva Mária, a Gödöllői Városi Múzeum igazgatója
Kamarell Márta, a kaposvári Csiky Gergely Színház művészeti főtitkára.