a halandóság feltételei

2016 január 20., 09:36
Tánc Tánc Szerző: Szász Emese

Hód Adrienn: "Mi nem a szexualitást provokáljuk"

A Hodworkstől már megszokhattuk, hogy gátlástalanul kitárulkoznak a színpadon, hogy az emberi lét szélsőségeiről beszéljenek. Valószínűleg ezt az energiát érezte a külföldi szakma is, amikor három alkalommal is bekerültek a legjobb kortárs táncelőadásokat felvonultató Aerowaves Spring Forward fesztiválra. Új bemutatójuk, a Grace című előadás a korábbi darabokéhoz hasonló őszinteséget ígér. Az előadás január 21-én és 22-én 19 órától látható a MU Színházban.
2015 január 21., 14:10
Tánc molnár csaba Szerző: (kzs)

Hód Adrienn feltételeket szab

A Hodworks A halandóság feltételei című határfeszegető előadása a MU Színházban január 29-30-án.
2014 augusztus 22., 13:36
Tánc ajánló Szerző: (kzs)

A meztelenség kísérletezői

A múlt évadban - itthon és külföldön is - sikert és díjakat halmozó Hodworks szeptember 9-10-én újabb húsba vágó tánccal készül a MU Színházban A halandóság feltételei címmel.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Az SZFE kuratóriumának megújítását sürgetik filmes és színházi szakemberek – Lannert Juditnak írtak nyílt levelet

Az aláírók szerint a 2020-as modellváltással megszakadt az SZFE autonóm egyetemi közösségének folytonossága, ezért a jelenlegi szenátus legitimitása is vitatható. Az egyetem vezetése közleményben cáfolta a nyílt levél több állítását.
Könyv

Megnyitja kapuit az írók legendás alkotóháza – összművészeti fesztivál Szigligeten

Irodalmi Szigliget címmel összművészeti fesztivált rendeznek a Szigligeti Alkotóházban augusztus 22-én. Az egész napos eseményen a könyvek mellett helyet kap a zene, a képzőművészet, a színház, a mozgás és az alkotás öröme is.
Klasszikus

Új hangon szólal meg a StEFREM – szeptemberben érkezik az Égrekiáltó című lemezük

Szeptemberben jelenik meg a StEFREM új albuma, amely paradigmaváltást jelent az együttes történetében. Az Égrekiáltó a Magyar Zene Házában lesz hallható először teljes egészében.
Vizuál

Négy évszak: Új kezdet – Vivaldi zenéje és élete ihlette Damiano Michieletto filmjét

Ősszel érkezik a mozikba az elismert operarendező első egész estés filmje, amelyben Vivaldi zenéje és élete egy fiatal hegedűvirtuóz lány történetével fonódik össze a 18. századi Velencében. A film előzetese megtekinthető a cikkben.
Színház

Meneszteni akarják Vidnyánszky Attilát a Nemzeti éléről

Erről maga az érintett beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. A rendezőt péntek reggel 9-re hívták be a minisztériumba, Vidnyánszky szakmai indokok nélkül nem szándékozik elfogadni a menesztését.

Nyomtatott magazinjaink