Giuseppe Verdi Aida című operájának közvetítésével indul október 6-án a New York-i Metropolitan Opera vetítéssorozata az Uránia Nemzeti Filmszínházban és a Müpa Fesztiválszínházában. A 2018/19-es évad során tíz előadás várja az érdeklődőket.
Senkinek sem kell bemutatni a nemrégiben Budapesten éneklő Anna Nyetrebkót, aki egy friss interjúban elmondta, hogy hiába imádja Wagnert, nem akarja énekelni.
Az opera szerelmes műfaj: még ha rengeteg románc tragédiával is végződik, az elmondható, hogy nincs operatörténet szerelem nélkül – legalábbis ami a klasszikus darabokat illeti. Valentin-nap alkalmából összeszedtünk néhány gyönyörű részletet a Bohéméletből, a Lammermoori Luciából, az Otellóból és más művekből.
A világhírű orosz szoprán és hitvese az Andrea Chénier koncertszerű változatának főszerepeiben először énekelt teljes operát Magyarországon. A december 29-i fellépés különleges hangulatához hozzájárult, hogy az egybeesett a pár házassági évfordulójával, amit az Opera az előadást követő zártkörű fogadáson meg is ünnepelt.
Ki mondta, hogy manapság már nincsenek igazi dívák, s a tündérmesék nem válhatnak valóra? Anna Netrebko az élő – és meglehetősen szórakoztató – ellenpélda: színházi gondnokból lett a világ száz legbefolyásosabb emberének egyike. Csepely Adrienn írása.
A szomszédos Ausztriában Anna Nyetrebko és Riccardo Muti már javában készül a Salzburgi Ünnepi Játékokra, ahol az Aida kerül majd színre. A sztárénekesnő az Instagramra posztolt a próbáról.
A Liszt Ferenc Kamarazenekar egyéves keresést követően öt mesterhegedűre talált rá, amelyek még magasabb művészeti interpretációt tesznek lehetővé az együttes számára a jövőben. A zenekar soron következő tavaszi koncertjein már hallhatóak lesznek az új hangszerek.
Talán nem is gondolnánk, hogy az első jelenet mennyire meghatározhatja egy darab egészét: megadja a hangulatát, előrevetíti a cselekményt, még talán a végkifejletre is utal.
Tényleg sosem pislog Hannibal Lecter? És miért jut eszembe a molylepkéről Salvador Dalí? Összeszedtünk néhány érdekes tényt a film kapcsán, amely nyomán a világ megismerte az egyik leghíresebb fiktív emberevőt, Hannibal Lectert.
Idén januárban a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál exkluzív online premierekkel lepi meg a rövidfilmek szerelmeseit. A limitált ideig látható válogatásban 4 magyar és 5 nemzetközi, díjnyertes alkotás látható a fesztivál Facebook-oldalán.
Orosz, kazah, moldvai, ukrán, belarusz és brit balettművész is szerepel abban az új videóban, amelyben Arany János jól ismert balladája hangzik el az Operaház balettosaitól A magyar kultúra napján.