aukció

2016 december 18., 11:47
Plusz harry potter Szerző: Szabó Ádám

Elkelt a Harry Potter sorozat egyedi mesekönyve

A Bogar Bárd meséi egyszerre kitalált és valóságos könyv. A mesekönyv az egyre nagyobbra duzzadó Harry Potter-univerzum egyik érdekes és fontos kelléke – jelentőséget igazán a sorozat hetedik könyvében kapott. J. K. Rowling, Harry Potter alkotója ugyanakkor valójában megírta a könyvet, csak úgy mint két korábbi, a regényben feltűnő kötetet (A kviddics évszázadai; Legendás állatok és megfigyelésük). Pár ezer forintért bárki megszerezheti a magyar nyelvű fordítást – a jellegzetesen egyedi eredeti kiadásért épp most fizettek több mint 130 millió forintnak megfelelő fontot.
2016 december 14., 11:47
Vizuál hír Szerző: Fidelio/MTI

Magyar vadakra lehet licitálni

Tihanyi Lajos csaknem 110 éves lappangás után előkerült látképe mellett Berény Róbert és Pór Bertalan alkotásait kínálja a Kieselbach Galéria karácsonyi aukcióján, amelyet december 20-án rendeznek meg Budapesten a Marriott Hotel dísztermében.
2016 november 27., 17:04
Plusz rekord Szerző: Szabó Ádám

Rekordösszegért kelt el az európai képregény

Spielberg 3D animációs filmet készített belőle, de létezik adaptációja rajzfilmsorozatra és rádiójátékra is. A Tintin kalandjai a 20. század legnépszerűbb európai képregénye - most egy darabja rekordáron kelt el
2016 november 23., 12:36

Alain Delon túladott pár Rembrandt Bugatti-szobrán

A híres olasz szobrász 13 bronzszobra összesen ötmillió euróért (1,545 milliárd forint) kelt el egy párizsi árverésen, kedden. Ebből 10-et bocsátott aukcióra a filmszínész.
2016 július 11., 14:26
Vizuál árverés Szerző: Fidelio

Kalandos életű Degas képet árvereztek el Párizsban

A képet 1940-ben kobozták el a németek, idén májusban került vissza az eredeti tulajdonoshoz.
2016 május 25., 08:32
Vizuál aukció Szerző: Fátrai László

"Nőbe, képbe beleszeret az ember" - Aukción jártunk

Van, aki titokban várakozik, majd az oszlop mögül ugrik elő váratlanul, ha valami érdekli, más keresztbe teszi az ujját, mielőtt a végső összeget bemondaná. A BÁV 68., kétnapos művészeti aukcióján jártunk, és megtudtuk, hogyan zajlik az igazán vérre menő licitálás.
2016 május 9., 12:38
Vizuál árverés Szerző: (x)

Ritka műtárgyak a BÁV tavaszi aukcióján

Ismét a tavalyi árverési helyszínen, a MOM Kulturális Központban rendezi tavaszi művészeti aukcióját a BÁV. Az érdeklődőket ezúttal is több száz tételből álló ékszer-, festmény- és műtárgykínálat várja, benne számos művészettörténeti ritkasággal. Az aukciót Gundel Takács Gábor vezeti.
2016 május 4., 16:10
Klasszikus hír Szerző: Fidelio/MTI

Ön adna 700 ezer fontot egy Mozart-kéziratért?

Ha a válasz igen, akkor május végén megteheti Londonban a Sotheby's aukciós ház árverésén. A mintegy 276 millió forintnyi összeget Mozart egyik hatoldalas kéziratáért lehet kipengetni.

Színház

Ők az évad legjobbjai a kritikusok szerint

A Színházi Kritikusok Céhe idén 40. alkalommal ismeri el az előző évad legkiemelkedőbb színházi teljesítményeit. A díjátadót szeptember 22-én tartják a Katonában.
Könyv

Babits a ritmusdaráló, Móricz a műparaszt

Vámos Miklós e hónapban is megmondja, mit érdemes elolvasni.
Tánc

Novák Ferenc "Tata": Egyszer csak rájöttünk, hogy a Táncszínház nem a miénk

Elkészült a Nemzeti Táncszínház épülete, aztán kiderült, hogy nem is az övék. „Megalázó volt” – mondta az ügyről Novák Ferenc „Tata” Kossuth-díjas koreográfus.
Színház

Ilyen volt a Sztalkert csoport új Vízkeresztje - Galéria

A Shakespeare Fesztiválon mutatták be a Sztalkert Csoport második önálló produkcióját, a Vízkereszt, de amúgy mindegy című előadást, amely legközelebb a Szentendrei Teátrum FRISS programsorozatában, majd Zsámbékon vendégeskedik.

14 érdekesség Rembrandt épp restaurálás alatt álló Éjjeli őrjáratáról

A Rijks Múzeum július elején megkezdte a festmény nyílt színi restaurálását. A projektet online és a helyszínen is nyomon követhetik az érdeklődők. Ennek apropóján összegyűjtöttünk néhány izgalmas tényt a képről.