aukció

2012 március 3., 14:00
Vizuál kambodzsa Szerző: (bn)

Zelnik István adománya

A műgyűjtő egymillió dollárért venne meg egy kambodzsai kőszobrot, majd ő adná azt vissza adományként a délkelet-ázsiai országnak.
2011 december 7., 12:32
Könyv Könyv Szerző: (csj)

Winkler Nóra: Csillagtúra

Egy sokoldalú személyiség első kötete képzőművészetről, aukciókról, médiáról – és saját életéről.
2011 december 1., 07:00
Vizuál árverés Szerző: Balkányi Nóra

Az utolsó Szinyei-kép és Rákosi tükre

Mézesmadzag extra: Szinyei Merse Pál, Munkácsy Mihály, Aba-Novák Vilmos és Madarász Viktor festményei, a Habsburg-ház és az Eszterházy-család műtárgyai - mind ott figyelnek a Váci utca 11/b-ben. November 23. és december 4. között jól meg lehet nézni, december 5. és 8. között pedig jól meg lehet venni. Csak le kell fordulni a Ferenciek terénél, elsétálni a Jingle Bells-t elmélyülten kántáló kesztyű árusok mellett, és már meg is érkeztünk egy teljesen másik univerzumba. Kis színes papírokért nagy színes festmények kaphatók.
2011 november 26., 08:00
Vizuál karikatúra Szerző: (bn)

Karikatúra és képregény aukció

November 26-án a kArton Galéria sorrendben hatodik aukcióján többek között Sajdik Ferenc, Kassowitz Félix, Zórád Ernő, Hegedűs István (Hihi), Brenner György, Vasvári Anna, vagy az idén 90 éves Kaján Tibor képeit lehet látni. A 127 alkotás között van plakát, képregény, akvarell, karikatúra és animációs cell is - az aukción szereplő tételek 8,000 és 400,000 Ft közötti kikiáltási áron licitálhatók és még Winkler Nóra is dedikálja új könyvét. Aki nevetni vágyik ebben a szürkés ködben, annak uccu.
2011 november 25., 08:10
Vizuál kína Szerző: (bn)

Milliárdokat érő kortárs kínai alkotások

Közel 150 millió jüanért (körülbelül 5 milliárd forint) kelt el egy kínai kortárs festő képe, az A Jangce folyó több tízezer kilométere egy hétvégi pekingi árverésen.
2011 november 17., 14:56
Vizuál aukció Szerző: (csj)

Antik Enteriőr a Néprajziban

Idén levásárolható belépőjegy, meghívott múzeumok standjai, illetve gazdag kísérőprogram is várja a régiségek kedvelőit december 1. és 4. között a Néprajzi Múzeumban.
2010 december 1., 12:17
Vizuál árverés Szerző: (sze)

Decemberi árverések

Egy árverésen nemcsak egyedi, hanem igazán értékes ajándékot is vásárolhatunk, decemberben pedig lesz miből válogatni.
2010 november 3., 10:04
Vizuál árverés Szerző: (sze)

Novemberi árverések

Könyvet, ékszereket és ázsiai tárgyakat árvereznek a hónapban, de kortárs művekből is bőven válogathatunk.

Tánc

Novák Ferenc "Tata": Egyszer csak rájöttünk, hogy a Táncszínház nem a miénk

Elkészült a Nemzeti Táncszínház épülete, aztán kiderült, hogy nem is az övék. „Megalázó volt” – mondta az ügyről Novák Ferenc „Tata” Kossuth-díjas koreográfus.

Hiphopra gyúrja a zongorát, és kavicsot dob a klasszikus zene állóvizébe

Chloe Flower az idei Grammy-gálán tűnt fel, most pedig leszerződtette a Sony. Nem, nem klasszikus zenész a szó szoros értelmében, de a hiphopban is előny lehet, ha egy zongoraművész a Juilliard Schoolban tanult.

14 érdekesség Rembrandt épp restaurálás alatt álló Éjjeli őrjáratáról

A Rijks Múzeum július elején megkezdte a festmény nyílt színi restaurálását. A projektet online és a helyszínen is nyomon követhetik az érdeklődők. Ennek apropóján összegyűjtöttünk néhány izgalmas tényt a képről.
Zenés színház

Ezek Renée Fleming kedvenc szopránáriái

Az egyik legnépszerűbb amerikai operaénekes, Renée Fleming hat kedves áriáját gyűjtötte össze. Meglepő, de hiányzik egy nagyon fontos darab a listáról.

Egy este a hangszerek királynőjével: jön az Orgonák Éjszakája

Első alkalommal lesz olyan, hogy Orgonák Éjszakája. Mégpedig július 20-án, országszerte, és a Filharmónia Magyarország szervezésében.