December 24-én délutántól 26-án éjfélig ingyenesen megtekintheti a közönség A diótörő 2016-os előadásának felvételét a Magyar Állami Operaház Facebook-oldalán.
Gallai Zsolt A képfaragó címszerepe után ismét szólistaként látható a Budapesti Operettszínházban, ezúttal Csajkovszkij Diótörőjének Hercegét, és a történetet elmesélő Drosszelmeiert táncolja. A figurákról, a szólista-létről és a táncstílusok keveredéséről beszélgettünk.
Rotter Bianka életét végigkísérte a Diótörő: az Operaház színpadán a darab csaknem összes gyerekszerepét eltáncolta, a Budapesti Operettszínházban pedig most a női főszereplő, Klára bőrébe bújik. A táncművészetis évekről, Klára hercegnőről és a jövőbeli terveiről beszélgettünk vele.
1892. december 18-án mutatták be Csajkovszkij A diótörő című művét, ami a mai napig a világ legnépszerűbb mesebalettje. Az E. T. A. Hoffmann nyomán írt művet számtalan módon feldolgozták már, a Diótörő-figura pedig gyakori eleme az ünnepi díszítésnek.
A József Attila Színházban is hagyomány, hogy minden évben vendégül lát egy Diótörő előadást. Ezúttal a klasszikus karácsonyi történet kicsit másképp elevenedik meg a Madách Tánciskola diákjainak előadásában.
Misty Copeland, Szergej Poluynin, és Carlos Acosta - többek között ők gondoskodnak arról, hogy a hűvösebb napokban lenyűgöző táncfilmeket lássunk a mozikban.
Fischl Mónika az évad végéhez közeledve többek között a Csárdáskirálynőben és a Marica grófnőben lesz látható a Budapesti Operettszínházban. A Liszt Ferenc-díjáról, tanításról, az operett és musical kapcsolatáról, valamint az előadásokról beszélgettünk.
Michael von Graffenried svájci fotós bejárta egész Magyarországot. Nagyméretű panorámafotói a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében, a Városháza Parkban láthatóak.
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
A születésnapját ünneplő Máthé Erzsi olykor úgy érzi, annyi figurát játszott már el élete során, hogy sokszor önmagát kell keresnie. Pedig mindegyik alakításában teljes lényével jelen volt. A színésznő néhány éve már a nyilvánosságtól visszavonultan él. Az alábbi interjút tizenöt éve, 2007-ben adta Canjavec Juditnak a Buda Lapjában, a másodközlés a szerző engedélyével történt.
A Scalában tartott ősbemutató után április 30-án a Párizsi Nemzeti Operában is színre került Kurtág György egyetlen operája, a Beckett nyomán írt A játszma vége. A kritikák remekműként írták le az alkotást.
A korábban Budapesten is díjazott vonósnégyesnek a Bordeaux-i Nemzetközi Vonósnégyesverseny zsűrije második helyezést, valamint egy különdíjat ítélt meg.
Megújult terekben, újrarendezve nyílt meg a Szépművészeti Múzeum Régi Képtárának új állandó kiállítási egysége. Immár hat évszázad európai művészeti irányzatairól és a legfontosabb alkotóiról kaphatunk átfogó képet, a korai gótikától egészen a klasszicizmus korának művészetéig.