Huszonöt ország képviseletében, száznál is több fiatal operaénekes jelentkezett a 42 ezer euró (13,1 millió forint) összdíjazású megmérettetésre. Az első fordulóra egy barokk és egy más korszakból származó, szabadon választott, zongora, vagy zenekari kísérettel előadott ária videófelvételével jelentkezhettek a 18 és 32 éves énekesnők, illetve a 18 és 35 év közötti énekesek. A Marton Éva vezette előzsűri május 20-ig hozza meg döntését.
A verseny őszi élő fordulójába továbbjutó énekesek egy Liszt-dal és hét ária előadásával mérettetik meg magukat. A verseny zsűrijébe az operavilág olyan magyar és nemzetközi kiválóságai kaptak meghívást, mint Miguel Lerín, az európai operaélet egyik legbefolyásosabb menedzsere, Vittorio Terranova, a F. Tagliavini operaverseny művészeti vezetője, Christina Scheppelmann, a barcelonai Teatro Liceu főigazgatója, Szung Bin Kim, a Daeshin University zeneművészeti karának dékánja, Anatoli Goussev, a La Scuola Musicale in Foro Buonaparte di Milano professzora, Hunghaj Ma, a sanghaji Központi Zeneakadémia professzora, illetve Meláth Andrea, a Zeneakadémia Ének Tanszékének vezetője és Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója.
„Itthon lenni, és élni az életet”
Ősszel néhány napra énekszótól lesz hangos a Zeneakadémia, és a nemzetközi operaélet legnagyobbjai fognak nyüzsögni a Liszt Ferenc téri épületben: ismét megrendezik a Nemzetközi Marton Éva Énekversenyt. Előkészületekről, újításokról, a hazai operavilágról, tanításról és magánéletről is beszélgettünk a verseny megálmodójával és névadójával, Marton Évával.
A nagyközönség előtt szeptemberben zajló fordulóknak és a döntőnek a Zeneakadémia ad helyet, de a verseny élő internetes közvetítését Magyarországról és a világ minden pontjáról követhetik majd az érdeklődők - írták a tájékoztatóban.
A Zeneakadémia 140 éves történetében a Nemzetközi Marton Éva Énekverseny az intézmény első, teljes egészében saját fejlesztésű és megvalósítású versenye.