- Akárcsak most ősszel, úgy télen az első évfolyam számára is meghirdettetek egy pályázatot, amivel térítésmentesen lehetett bejutni a képzésre. Az akkor beérkező pályaműveket többek között te is zsűrizted. Mik voltak az általános tapasztalatok?
- Bár itt nehezen érvényesülhet a „szűz kéz szerencséje" elv, mégis segíthet a versenyzőknek, hogy a fantáziájuk még nincs praktikus korlátok közé szorítva. Ez természetesen hátrány is, hiszen a rendezvényszervezésben a rutin az egyik legnagyobb erő, megismerni a lehetőségeket és a korlátokat. A leginkább szembetűnő különbség a pályaművek között azonban a hangsúlyok és az arányok különbözősége volt. Mindenki más-más területet érzett fontosnak, volt aki a helyszínre, volt aki a műsorra, volt aki a technikára vagy a dekorációra fókuszált, de a legtöbben elfelejtették, hogy a legfontosabb mégiscsak a rendezvény üzenete lenne, hogy az mit kommunikál.
- A munkád során számtalan pályakezdővel találkozol. Hogy látod, mi a legnagyobb hiányossága egy egyetemről frissen kikerülő szakembernek?
- Nagyon komplex személyiséget igénylő szakma a miénk. A kiváló kommunikációs skillek mellett kreatívnak és gyakorlatiasnak is lenni egyidejűleg, két agyféltekét igénybe vevő feladat. Ezért elsősorban megfelelő személyiséget vadászunk, utána már csak hab a tortán, ha valaki valódi szakmai ismeretekkel is rendelkezik. Ez meggyorsítja a rövidtávú beilleszkedését és hosszútávon is erősebb alapokra építkezhet. A naprakész piaci ismeretek átadását nem várhattuk el eddig az iskoláktól.
- Miben tud segíteni egy pályakezdőnek az Event menedzsment képzés?
- Az elmélet mellett a fókusz a gyakorlaton van. Olyan széles spektrumról válogatták össze az oktató szakembereket, hogy valószínűleg egy személyben eddig senki nem birtokolhatta ezt a tudást a piacon. Biztos vagyok benne, hogy az oktatók egyike sem rendelkezik önállóan azzal a széles ismeretanyaggal, amit külön-külön leadunk. A promóciós eseményektől a protokoll rendezvényeken át, a nemzetközi konferenciák és fesztiválok szervezésének metodikáját egyszerre eddig talán senki nem ismerhette meg Magyarországon.
- Oktatóként mit érzel a szak legnagyobb erősségének?
- A szak valamennyi oktatója jelenleg is alkotó vezető szakember. A szakma iránti elkötelezettségen túl, őszintén szólva mindannyiunkban munkál talán a hiúság is, bizonyára ez is oka a képzésben való lelkes részvételünknek! Ezen a gyorsan változó területen nehéz a tankönyveket évről évre frissen tartani, ezért a naprakész tudást az oktatói gárda napi piaci jelenléte garantálja.
- Azt írod magadról egy helyen, hogy az ezredik kampányod után is kihívásként éled meg a napi feladataidat. Át lehet adni ezt a fajta szemléletet a tanítványoknak?
- Bízom benne, hogy a kiégés problematikája még igen messze van számukra! Ez egy borzasztó lendületes és látványos visszajelzésekkel kecsegtető szakma. Kezdőként óriási élmény nagy multi cégek fontos és óriás rendezvényein a backstage-ből irányítani a történéseket. Könnyen kialakul egy függőség is az emberben a pörgés és fontosság érzete iránt. Utaltam már rá, hogy ez egy hiú szakma, akiben ez a késztetés eleve nincs benne, abban a lendület is hamarabb elfogy majd.
Az event menedzsment képzés szervezői pályázatot (EM pályázat) hirdetnek leendő hallgatóknak, amelyről részletesen itt tájékozódhat. Beadási határidő: szeptember 21. éjfél. Felkeltettük az érdeklődését a szakkal kapcsolatban is? A képzésről ide kattintva bővebb információkat találhat a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hivatalos honlapján. A szakmai órák október 4-én kezdődnek.