Edu-Art

A Mozarteumot is maga mögé utasította a Zeneakadémia

2016.03.29. 16:15
Ajánlom
A budapesti Zeneakadémia a világ 30. legjobb előadóművészeti egyeteme lett a globális oktatási felméréseket végző Quacquarelli Symonds (QS) World University Rankings március végén kiadott 2016-os toplistája alapján.

A QS tudományágak szerint rangsoroló legfrissebb, 2016-os globális felmérése első alkalommal vizsgálta és értékelte az előadóművészeti területet - közölte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem.

Zeneakademia-sajtotajekoztato-151112-foto-Fazekas-Istvan-3

Zeneakademia-sajtotajekoztato-151112-foto-Fazekas-Istvan-3 (Fotó/Forrás: Fazekas Istvan)

A március végén közzétett lista szerint az egyetem Európán belül a 17. helyet foglalja el, a tisztán zenei profilú intézményeket vizsgálva a legjobb tizenöt intézmény közé sorolható. A Zeneakadémia ezzel olyan rangos intézményeket előz meg a listán, mint a salzburgi Mozarteum, a lipcsei Mendelssohn Főiskola vagy a Szentpétervári Zeneakadémia.

A felmérés szerint a világ három legjobb művészeti egyeteme a New York-i Juilliard School, a Bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetem, illetve a londoni Royal College of Music.

A QS oktatási és karrier-tanácsadó cég 2009-ig a brit The Times felsőoktatási mellékletének megbízásából készített nemzetközi egyetemi rangsorokat, 2010 óta önállóan publikálja globális kutatási eredményeit. A felmérés során vizsgálják többek között a külföldi oktatók és a hallgatók arányát, súlyozottan felhasználják a mintegy 45000 egyetemi diákot megszólító, reprezentatív hallgatói felmérés eredményeit és az értékelési szempontok között szerepel az oktatók idézettségi indexe is.

Zeneakadémia, lépcsőházi részlet

Zeneakadémia, lépcsőházi részlet (Fotó/Forrás: Darabos György)

A Zeneakadémia kedvező nemzetközi megítéléséhez hozzájárul, hogy a hallgatók mintegy 20 százaléka külföldről, a világ több mint 40 országából érkezik, a képzések kétharmada angol nyelven is elérhető, az egyetemen oktató művésztanárok a nemzetközi zenei élet aktív résztvevői, valamint a Zeneakadémia 2013 óta nagyszabású nemzetközi zenei versenyek rendezőjeként is vonzó célpont a fiatal zeneművészek számára.

Az előadóművészeti képzéseket vizsgáló rangsorban más magyarországi felsőoktatási intézmény nem szerepel.

Programkereső

Legolvasottabb

Színház

Átadták a Szemle Plusz díjait, a Gyévuska a legjobb előadás, a Fidelio különdíját Martinkovics Máté nyerte

Pótszékes teltházakkal zajlott le idén a Szemle Plusz színházi fesztivál a Városmajori Szabadtéri Színpad szervezésében. Az augusztus végi seregszemle díjaiért tizenkét előadás szállt versenybe, a díjkiosztót szeptember 13-án tartották a Kristály Színtérben.
Vizuál

KÉP-regény: A telefonhívás

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal Sztankay István halálának tizedik évfordulója alkalmából eleveníti fel egy több mint húsz évvel ezelőtti, korareggeli telefonhívás emlékét. 
Vizuál

Ha ősz, akkor skandináv filmek!

Szeptember 26. és október 2. között rendezik meg a 11. Skandináv Filmfesztivált a budapesti Art+ Cinemában. A fesztivál során egy héten át a legkiválóbb északi filmek kerülnek vászonra az Art+ Cinema két mozitermében. A programot premier előtti vetítések, hazai forgalmazásba nem kerülő játékfilmek színesítik.
Könyv

Csínyek és csodák

Nem egy Jón Kalman Stefánsson-műről beszélnénk, ha nem járná át a fejezeteket az idő múlása felett érzett, mélyen átélhető melankólia, amellett, hogy újra és újra felnevetünk a gyerekgondolkodás keresetlen őszinteségén meg a komikus helyzetek során.
Plusz

„A hiány elválaszthatatlan a jelenléttől” – beszélgetés a PLACCC Fesztivál két alkotójával

Az augusztus 30. és szeptember 21. között zajló PLACCC Fesztivál programjában szerepel Bogdana Kosmina ukrán vizuális művész és építész helyspecifikus installációja, valamint Rita Hoofwijk holland színházi alkotó köztéri részvételi előadása.

Támogatott mellékleteink

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Edu-Art gyerek

Kányádi Sándor mesét mond a krumpliról

A televízió hőskorában, amikor a látványláda értéket közvetített, Kányádi Sándor elmondta a Krumplis mesét a Cimbora című tévéműsorban. A műsor nevét azóta alapítvány őrzi, és a Balatonon rendeznek foglalkozásokat a gyerekeknek.
Edu-Art bohóc

Csinálj magadból hivatásos bohócot!

40 év után először indul nappali tagozatos bohócképzés a Baross Imre Artistaképző Szakközépiskolában érettségizett fiatalok számára. Emellett más, a cirkuszművészettel kapcsolatos felnőtt szakképzésekre is lehet jelentkezni augusztus 21-ig.
Edu-Art interjú

„Nem biztos, hogy csak a szép hangban lehet gyönyörködni”

Fekete Mari zenei vezető, művésztanár, 55 éve tanít zenés színpadi gyakorlatot a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. A pályán eltöltött évtizedekről, régről és a máról, énektanításról és tizenkét németül tátogó törpéről beszélgettünk vele.
Edu-Art tünet együttes

Menedzsert és táncosokat keres a Tünet Együttes!

A független hazai kortárs tánc és színházi élet meghatározó társulata keresi legújabb csapattagjait.
Edu-Art müpa

Tehetségkutatót rendez a Müpa

"A föld alól is előkeresi a tehetségeket a Müpa" - avagy ismét megrendezik a rendhagyó, underground tehetségkutatót a Müpa mélygarázsában. A május 10-ig pályázó zenekarok közül a Müpában idén fellépő zenészekből álló szakmai zsűri választja ki az öt nyertest, akik május 26-án önálló koncertet adhatnak a Garázsband Fesztiválon.