Egyebek mellett ilyen kérdésekre keresik a választ az I. Összművészeti Doktorandusz Nap előadói, résztvevői. A Doktoranduszok Országos Szövetsége által szervezett rendezvénynek a Zeneakadémia ad otthont április 23-án, most szombaton. Az egynapos konferencia megkísérli összefogni a művészeti és művészetelméleti doktori képzés különböző területein tanuló doktoranduszait, hogy a fokozatszerzés előtt álló hallgatók jobban megismerjék a társművészetek képzését és egymást is.
A felsőoktatás jelenleg zajló átalakítása egyértelműen a PhD képzést veszi alapul, ami a művészeti doktori képzések esetében komoly kérdéseket vet fel. Az előrelépés, a művészeti oktatás közös érdekvédelme akkor kezdődhet el, ha az érintettek megismerik egymást, kommunikálnak egymással és aktív alkotóházi, valamint tudományos kapcsolatot tudnak létrehozni a művészetek más tudományos és alkotó területein tanuló doktoranduszaival. A DLA doktoranduszok és a művészeti területtel foglalkozó PhD hallgatók összefogását a Zeneakadémia Doktorandusz Önkormányzata és a Doktoranduszok Országos Szövetsége Zenetudományi Osztályának tagjai tevékenyen próbálják segíteni.
A rendezvény helyszíne a Zeneakadémia Liszt téri főépületének I-es előadóterme lesz, az esemény védnöke Dr. Vigh Andrea, a zeneakadémia rektora, moderátora Dr. Hegedűs D. Géza, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektorhelyettese. Jeles egyetemi professzorok mellett többek között Jakabné Dr. Szalai Krisztina, az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatás-politikai főosztályvezetője, valamint Krucsainé Herter Anikó, a Nemzeti Kulturális Alap főigazgatója is tart előadást. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak előzetes regisztráció után ([email protected]).