Az eseményt, amelyet személyes jelenlétével megtisztelt Kodály Zoltánné Péczely Sarolta, Őri Csilla, a találkozónak helyet adó iskola igazgatójának köszöntője után, dr. Ittzés Mihály a kecskeméti Kodály Intézet ny. igazgatóhelyettese, a Magyar Kodály Társaság Elnöke nyitotta meg. Beszédében kiemelte, hogy a kamaraéneklés újra a mindennapok részévé kell, hogy váljon, életre szóló élményt nyújtva a fiataloknak és a társadalom egészének. A szakmai nap nyitányaként a Magyar Rádió Gyermekkórusából alakult kamaracsoport adott koncertet dr. Matos László vezetésével.
A kamaratalálkozón a rendező Marczibányi téri Kodály Iskola mellett országosan nyolc intézmény vett részt egy, vagy két formációval. A Gyálról, Kaposvárról, Kecskemétről, Győrből, Székesfehérvárról, Debrecenből, Szobról, Salgótarjánról és Budapestről érkező kamaraénekesek Kodály Zoltán, Bárdos Lajos és Szőnyi Erzsébet művei mellett szabadon választott darabokkal készülhettek.
A két részben megtartott kamaraének-koncertek programját újdonságként a fogadó iskola jelenlegi hangszeres tehetségeiből, és az iskola egykori, a zenei pályát hivatásként választó növendékeiből alakult hangszeres produkciók színesítették.
Az esemény zárásaként Dr. Márkusné Natter-Nád Klára zenetanár, a Magyar Kultúra Lovagja, a Nemzeti Tankönyvkiadó ny. felelős szerkesztője, a Magyar Kodály Társaság elnökségének tagja mondta el gondolatait.
A Zeneakadémián március 20-án került megrendezésre a Lantos Rezső emlékére meghirdetett karvezető verseny a Marczibányi téri Kodály Iskola Gyermekkara és az Új Liszt Ferenc Kamarakórus közreműködésével.
Az ünnepélyes eredményhirdetést követően Rozgonyi Éva Liszt-díjas, Bartók–Pásztory-díjas és B. Horváth Andrea ének-zene tanár, KÓTA-díjas karnagyok vezényletével csendült fel Bárdos Lajos: Édesanyámhoz és Kodály Zoltán: Nagyszalontai köszöntő című kórusműve.