A Snétberger Zenei Tehetség Központ hátrányos helyzetű, roma zenei tehetségek világszínvonalú képzését és mentorálását végzi, hozzásegítve őket zenei karrierjük elindításához. A központ februári meghallgatásaira - a tervezett helyszínek a következők: Budapest, Salgótarján, Tornalja (Szlovákia), Miskolc, Sátoraljaújhely, Berettyóújfalu, Debrecen, Kecskemét, Szeged, Mohács, Zalaegerszeg, Kaposvár, Pápa - várják mindazon zenélni szerető, gitáron, bőgőn, csellón, hegedűn, cimbalmon, zongorán, ütős vagy fúvós hangszeren játszó, jazzre, világzenére és klasszikus zenére is nyitott, 12 és 20 év közötti fiatalok jelentkezését, akik szeretnének a központban tanulni. A képzés nyáron indul és ingyenes, az órák hangulata pedig pont olyan közvetlen, mint a meghallgatásoké:
A Snétberger Zenei Tehetség Központ 2011. június 19-én nyitotta meg kapuit Felsőörsön 60 hátrányos helyzetű, főként roma gyerek és fiatal előtt, hogy a zenei tehetségeket világszínvonalú képzés és mentorálás révén hozzásegítse zenei karrierjük elindításához. Ez az egyedülálló kezdeményezés valós lehetőséget kínál a roma fiatalok esélyegyenlőségének, büszkeségének és méltóságának megteremtésére. Az intézmény Snétberger Ferenc roma származású, Liszt-díjas gitárművész szakmai irányításával működik, az oktatók, mentorok pedig olyan nemzetközileg elismert zenész-tanárok, mint Oláh Kálmán, László Attila, Szakcsi Lakatos Béla, és kiváló nemzetközi vendégelőadók, mint Paolo Vinaccia, Tony Lakatos vagy Roby Lakatos.
A központ 2011-es tevékenységét a Fidelio.hu kiemelt figyelemmel követte: ott voltunk a tavalyi meghallgatások egyikén, lelátogattunk a nyári kurzusra, és interjút készítettünk a mögöttünk álló tanév egyik felfedezettjével, az első évfolyam növendékeinek bemutatkozó koncertjeként is szolgáló 2011. novemberi Snétberger New Generation esten bőgőző és basszusgitározó Bodoczki Ernővel. Tapasztalataink alapján minden érdeklődőt bíztatunk, töltse ki a jelentkezési lapot!