A kurzus ötlete a Kórus Spontánusz vezetőjétől, Kocsis-Holper Zoltántól származik, aki nemrég második díjjal és különdíjjal tért haza a Fiatal Karvezetők Nemzetközi Versenyéről. "A vezénylés technikája mellett szó lesz a kórusvezetés pedagógiájáról és sok más kérdésről is, amelyek talán ritkábban kerülnek elő hasonló alkalmakkor" - fogalmaz a karvezető. "Emellett abban is különleges a mi kezdeményezésünk, hogy nemcsak tőlem, hanem a kórustól is folyamatosan kap visszajelzést az éppen előtte álló karnagy, hiszen a tagok látják, érzik leginkább, hogy mi jó nekik, melyik technika működik, és melyiken kell még finomítani" - teszi hozzá Kocsis-Holper Zoltán.
A kurzuson összesen 9 karvezető dolgozik majd. A darabok között reneszánsz, romantikus és kortárs kórusmű, valamint népdalfeldolgozás is szerepel. A műveket szombaton először zongorával, majd a kórussal próbálják a növendékek. Eközben pedig Kocsis-Holper Zoltán ad tanácsokat, javaslatokat a karnagyoknak. A próbák - rendhagyó módon - a közönség számára is nyitottak. Bárki bepillanthat a "boszorkánykonyhába", és meghallgathatja, hogyan alakulnak a darabok a gyakorlás során.
A kurzus zárókoncerttel ér véget. A Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karán rendezett esemény több mint egy szokványos előadás: a cél az, hogy a növendékek élesben, közönség előtt is kipróbálják a tanultakat. A résztvevők mellett a Spontánusz karnagya is vezényli majd kórusát. A hangverseny a Zene Ünnepe világméretű kezdeményezéséhez is kapcsolódik: a programot 1982-ben Franciaországban indították útjára, küldetése, hogy minél többen, minél több helyen zenéljenek együtt. Napjainkban több mint 100 országban rendeznek valamilyen zenei eseményt.