Céljuk a kezdeményezéssel az volt, hogy Mindszent, Székkutas, Hódmezővásárhely tanyasi/telepi gyerekcsoportjaival társadalmi beavatkozásként értelmezhető színházi /drámás aktivitásokat indítsanak.
Ezek végül három olyan közösségi színházi előadásban érnek majd össze, melyek a helyi közösségek egészéhez szólnak. Az alkotók reményei szerint a drámás és színházi tevékenységek nyomán a résztvevők önbecsülése nőni fog, a fiatalok izolációja csökken, kapcsolati hálójuk erősödik.
A folyamatot művészet alapú kutatás kíséri, melyben fiatal drámás szakemberek kutatóként is jelen vannak. A programban partnerként vesznek részt a bekapcsolódó helyi civil szervezetek képviselői, akik a részvételi folyamat tapasztalatainak feldolgozásában, terjesztésében is közreműködhetnek. A projekt a helyi közösségek kohéziójának erősödését szolgálja.
2016 áprilisában az elkészült közösségi színházi előadásokat a budapesti MU Színházban is bemutatják az ún. Részvételi Színházi Héten, majd négy egyetemi városban prezentációkat tartanak az eredményekről.
A projektről bővebben itt lehet olvasni.