Eva Lackova tanárként számos iskolával és társulattal dolgozott együtt (prágai Chamber Ballet, Baden-i Állami Színház, a berlini Die Etage school, a Bytom-i State Ballet School, a Trnava-i Dance Conservatory Dusana Nebylu) workshopokat tartott Lengyelországban, Ausztriában, Németországban, Csehországban. 2014 óta a Pozsonyi Zenei és Előadóművészeti Akadémia (Academy of Music and Performing Arts) rezidens tanára, 2015 óta pedig a szintén Pozsonyban működő Eva Jaczova Tánckonzervatórium (Conservatory of Eva Jaczova) tanára. Táncosként is aktív különböző független táncprojektekben. Az ő workshopján talajközeli technikákat, valamint a testközéppont és a térbeli mozdulatvégzés összehangolását lehet gyakorolni alap balettgyakorlatokon keresztül.
Mirka Eliášová koreografálást és improvizatív táncot tanított a prágai HAMU-n (Academy od Performing Art). Workshopokat tartott a SE. S. TA.-n Sophie Billyvel és Bronislav Stratillal közösen. Most A pillanat és a mozdulat ereje címmel tart táncimprovizációs workshopot, középpontba állítva a test/tér, idő/időzítés, a nyitott érzékek, a képzelet munkája, az improvizáció szerkezete kérdésköröket.
Kun Attila Harangozó Gyula-díjas művész, a közép-Európa Táncszínház művészeti vezetője 2013 óta. Szólista volt a Magyar Nemzeti Balettnél, a Rambert Dance Companynál Londonban és a Ballet Baselnél Svájcban. Workshopján a táncosok olyan tánctechnikákat gyakorolhatnak, amik a fizikai és szellemi erőnlét fejlesztését szolgálják. Ízelítőt ad többek között a klasszikus balett és a Cunningham technikából, amik a résztvevő táncosok testi erőnlétét fejlesztik.
Eryk Makohon a krakkói Dance Theatre alapító igazgatója, koreográfus. A Ludowik Solski Állami Színművészeti Főiskola Tánc és Színház tagozatán lengyel táncot, kortárs és modern táncot oktat. Több mint harminc táncoktatási segédanyag szerzője, művészeti események szervezője. Workshopjának kulcsfogalmai az energia, a lendület, a súly, a centrifugális erő, a támaszpont az esztétizáló mozgás helyett.
A részvétel ingyenes, az órák külön-külön nem látogathatók, jelentkezéseket csak a teljes hét programjára tudnak elfogadni. A fényképes szakmai önéletrajzot a [email protected] címre várják, a jelentkezők közül az oktatók választják ki a résztvevőket.
Az órák helyszíne:
Műhely Alapítvány 200-as terem Jurányi
Az órákat angol nyelven tartják az oktatók.
Jelentkezési határidő: 2016. július 10.