Matos László, a Magyar Rádió Gyermekkórusának karnagya és művészeti vezetője felidézte, hogy a gyermekkórusnak 1955-ös megalakulása óta nem volt leánykara, ugyanis az aktuális vezető karnagyok valamiért nem érezték szükségét.
Mint fogalmazott, az elmúlt négy évben, amióta vezető karnagyként dolgozik, azt érezte, hogy egy leánykar
hidat képezhet a Magyar Rádió felnőtt énekkara és gyermekkórusa között,
a leánykar nemzetközileg elfogadott korosztálya ugyanis 14-18 év közötti fiatalokat jelent.
A Magyar Rádió Gyermekkórusának leánykarát az augusztus 14-én, vasárnap véget ért egyhetes gyulai kórustáborban alapították meg. Matos László elmondta, hogy mivel a gyermekkórus gimnazista korú tagjainak száma viszonylag alacsony - mindössze 12 fő -, ezért a 14 éveseket is beemelte az alakuló kórusba, mert - mint fogalmazott - az ő hangjuk is kezd átalakulni és a "sötétedő" hangszín alkalmassá teszi a kórustagokat arra, hogy részt vegyenek egy leánykari válogatott kórusban. A leánykar 28 fővel alakult meg.

Kapcsolódó
A Magyar Rádió Gyermekkórusa és a Melodika csoport
Évzáró koncertre készül a Marczibányi téri Kodály Iskolában működő Magyar Rádió Gyermekkórusa május 22-én a Zeneakadémián. A pünkösdi népi játékok, a kortárs kórusművek és a romantika is megfér egy színpadon. A koncertről és a meglepetés vendégekről Matos László vezető karnaggyal beszélgettünk.
Matos László szerint az első évet a szakmai csiszolódásnak, összeszokásnak és az új hangzásvilággal való ismerkedésnek szenteli. Hozzátette, hogy az év folyamán Bartók 27 Egyneműkarával foglalkoznak, amely ciklust a május 27-i első nyilvános bemutatkozó koncerten mutatnak majd be a Budapest Music Centerben.