Solymosi Tari Emőke zenetörténész, pedagógus az egész családnak szóló, több művészeti ágat összefonó Pastorale-sorozat új évadáról, valamint a kifejezetten zuglói diákoknak szánt Felfedezőúton című sorozatról beszélt. A zuglói Szent István Zeneházban - valamint utolsó alkalmán a Fővárosi Állat- és Növénykertben - megrendezett Pastorale előadásain többek között Liszt és Brahms magyar kultúrához fűződő viszonyát, az ütőhangszerek világát, valamint a Dél-Alföld muzsikáját és táncait fedezheti fel a közönség a Zuglói Filharmonikusok, a Táncművészeti Főiskola növendékei, valamint a Bokros és Rézágyú zenekarok közreműködésével - magyarázta.
A zuglói Szent István Zeneház nagytermében rendezik meg a Felfedezőúton című sorozatot is, melyben novemberben a 10-18 éves korosztályt, jövő márciusban pedig az 5-10 éves gyerekeket látják vendégül 18-18 délelőtti előadáson. Solymosi Tari Emőke elmondta: a zenés, táncos, vetített képekkel illusztrált műsor célja, hogy minél több zuglói diák részesülhessen legalább évente egyszer komplex, magas színvonalú művészeti élményben. Idén az idősebbeknél Beethoven és Magyarország kapcsolatáról lesz szó, a kicsiknél pedig a napfelkeltének, a patakcsobogásnak és a természet más csodáinak zenei megjelenítése áll a középpontban. A Felfedezőúton évente csaknem tizenegyezer zuglói gyermeket von be a művészet világába - emelte ki a programok szerkesztő-műsorvezetője, Solymosi Tari Emőke.
Az 1954-ben alapított Zuglói Filharmónia 52 évig ifjúsági zenekarként működött, 2006-ban, Zugló önkormányzata támogatásával vált hivatásos együttessé. A zenekar 2000-ben Magyar Örökség-díjat, 2011-ben Nemzeti Ifjúsági Zenekar címet kapott. Bérletes koncertjei mellett rendszeres fellépője a Vajdahunyadvári Nyári Zenei Fesztiválnak és a Budapesti Tavaszi Fesztiválnak.