A Jeunesses Musicales Magyarország Egyesület és a Zeneakadémia által szervezett, az Erste Bank támogatásával és a Bartók Rádió médiatámogatásával megvalósult szellemi megmérettetésre 70 középiskolás csapat jelentkezett. A csapatoknak a nyár folyamán Julian Budden Verdi-monográfiájából és Barry Millington Wagner-könyvéből kellett készülniük. A nyolc online forduló során a diákok megismerkedtek az operatörténet két óriásának életútjával, behatóan tanulmányozták a Trisztán és Izoldát, valamint Verdi Traviátáját, emellett pedig a legkülönfélébb feladatok megoldásával bizonyították zenetörténeti felkészültségüket.
A Zeneakadémia Solti Termében rendezett döntőn a hat legjobb csapat (három társaság a pécsi Janus Pannonius Gimnáziumból, egy-egy csapat pedig a paksi Vak Bottyán Gimnáziumból, a salgótarjáni Uzoni Péter Gimnáziumból és a budapesti Kodály Zoltán Kórusiskolából) illusztris zsűri előtt adta tanúbizonyságát annak, hogy méltán jutott a fináléba. A zsűriben Marton Éva Kossuth-, Liszt- és Prima Primissima díjas operaénekesnő, Batta András kormánybiztos, a Zeneakadémia volt rektora, Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház igazgatója és Farkas Zoltán, a Bartók Rádió intendánsa vett részt.
Miként a döntő folyamán elmondták, kifejezett megkönnyebbülésükre szolgált, hogy nem nekik kellett a feladatokat megoldaniuk (a Trisztán néhány vezérmotívumát felismerniük, Verdi-operahősök fiktív apróhirdetései alapján beazonosítaniuk operacímeket, tesztkérdésekre válaszolniuk stb.); ugyanakkor őszinte elismeréssel adóztak a fiatalok előtt, akik lenyűgöző lelkesedéssel és felkészültséggel vettek részt a vetélkedőn.
A vetélkedőt végül a salgótarjáni Uzoni Muzsikusok csapata nyerte (Gyetvai Rebeka, Gyöngyösi Anna, Nagy Jázmin, Virágos Dorottya, Kovács Petra; tanáruk Virágos Erzsébet). A Magyar Állami Operaház, a Zeneakadémia, a Művészetek Palotája, a Libri- és Rózsavölgyi kiadók által összeállított ajándékcsomagján túl egy hatfős olaszországi utazással lettek gazdagabbak.