Kétségtelen, hogy a Kossuth Múzeum leglátványosabb gyűjteményi része Kossuth Lajos személyével, családjával, valamint a ceglédi Kossuth-kultusszal kapcsolatos tárgyi- és dokumentumanyagot mutatja be. Itt őrzik például Kossuth bútorait, halotti maszkját, kézírásos leveleit.
A két műsorvezető, Miklósa Erika operaénekes és Batta András zenetudós a szombati adásban megszólaltatja a ceglédi evangélikus templom csodálatos hangú orgonáját is, amelyet 2015. május 25-én avattak föl, és amelyet az Aeris Orgonaépítő Kft. alkotott meg Faragó Attila vezetésével. Az orgonaépítők előzőleg hosszasan tanulmányozták a türingiai vidék barokk-kori orgonáit. Legfőbb mintájuk az arnstadti orgona volt: Bach első egyházzenei szolgálati helyének megmaradt hangszere. Ez az új ceglédi orgona Magyarország első olyan orgonája, amely egy hangszerben ötvözi a Bach által elismert és használt orgonák hangzását. Külső megjelenésben a XVIII. század hangszereit idézi. Ez az első váltócsúszkás barokk új orgona Magyarországon.
A képre kattintva galéria nyílik:
Lajos Mary cukrászmester pedig mesél a Kossuth-kifliről, amelynek receptjét soha nem írták le egyetlen családban sem, az a nagymamáktól került tovább az unokákhoz, akik majd továbbadják. Ő is így tanulta meg a receptet még tízen évesként, és nem gondolta akkor, hogy ezzel élete meghatározó ajándékát kapta meg. Egyébként a ceglédi legendák szerint ha egy lány úgy tudta elkészíteni a sütit, hogy Kossuth arra rábólintott, akkor azt a lányt már férjhez lehetett adni.
Nézzék meg Hutanu Emil kedvcsináló kisfilmjét a ceglédi Partitúra-forgatásról: