A Partitúra balatonfüredi kulturális kalandozása a Jókai Mór Emlékházban indul. Jókai Mór és felesége, Laborfalvy Róza 1857-ben jártak először Füreden. Aztán rendszeresen visszatértek, és tíz évvel később megvásárolták azt a telket, amelyiken jelenleg az emlékmúzeumként működő egykori villájuk áll. Jókai több regénye kötődik a villában töltött nyarakhoz, például: Az arany ember, Fekete gyémántok, Szegénység útja, Három márványfej. Felesége halála után, 1889 elején Jókai eladta a villát Michelini János veszprémi gabonakereskedőnek. A Jókai család 1908-ban visszavásárolta a nyaralót. 1954-ben, az író halálának 50. évfordulójára az épületben megnyitották az ország egyetlen Jókai Emlékmúzeumát. A felújított Jókai-villa 2010 májusa óta emlékház.
A Partitúra bemutatja Jókai konyháját is. Az író volt ’Kakas Márton’. Ezen az álnéven publikálta 1862. július 6-án a Vasárnapi Újságban a Nemzeti eledeleink című cikkét. Így fogalmazott: „Miért ne lehetne nekünk egy tisztán „magyar” szakácskönyvünk, mely azon ételek készítésmódját adná elé, amik épen népünk kedvencei, s amiket a magyar gazdasszonyok tudnak ugyan, de a magyar szakácskönyvek nem ismernek. Majd minden vidéknek van ily kedvenc eledele, amit csak ott tudnak jól készíteni, ami után a külföldre jutott magyar ember visszasóhajtozik; és amik valóban nekünk valók, és jó ízűek.”
A képre kattintva galéria nyílik:
Jókai fel is sorolja, mikre gondol. Első helyen a kolozsvári töltött káposztára. Majd a szegedi paprikás halra. Aztán a komáromi halászlére. De a top tízben nála ott volt a tordai aranygaluska és a debreceni kolbász is.
A Partitúra szombati adásában lesz még szó a balatoni vitorlázásról, az első magyar hajógyárról, a Bujtor-filmek világáról, az Anna-bálok történetéről, a zsidóság világhíres tudósairól, alkotóiról, a Vaszary Galériáról, Rabindranáth Tagore költőről, akit annak idején a füredi szívkórházban ápoltak, és az itteni gyönyörű sétány névadója lett. A stáb ellátogatott a Lipták-villába és a Figula borászatba is.