Bernadett

Megkezdődött a titkos szavazás - március 11-én kiderül, kik a magyar film legjobbjai

2018.02.12. 14:50 Módosítva: 2018-02-12 14:50:34

Programkereső

Február 8-11. között 5 kategóriában 131 film versenyzett és a nézők további 19 versenyen kívüli alkotást is megnézhettek. A Magyar Filmakadémia vasárnap este hozta nyilvánosságra a tagok szavazásának végeredményét, hogy a 23 kategóriában melyik 5 alkotást és alkotót jelölik a 3. Magyar Filmdíjra. Az ünnepélyes díjátadót március 11-én este a Vígszínházban rendezik meg.

Öt kategóriában összesen 131 film versenyzett a 4. Magyar Filmhéten a Corvin moziban. A seregszemlére az alkotók a 2017-ben Magyarországon moziforgalmazásba került, televízióban sugárzott, illetve a legfontosabb nemzetközi filmfesztiválokon szerepelt filmalkotásokat nevezhették. Magyar Filmakadémia tagsága titkos szavazással döntött az idei jelöltekről.

Az 1945, az Aurora Borealis, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és lélekről versenyezek a legjobb játékfilmnek járó Magyar Filmdíjért. A tévéfilmek közül a benevezett négy alkotás, az Árulók, a Csandra Szekere, az Egy szerelem gasztronómiája és az Utolsó adás kaptak jelölést. A legjobb dokumentumfilm kategóriában az Egy nő fogságban, az Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, a Granny Project, az ULTRA és a Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja kapták a legtöbb szavazatot.

A legjobb kisjátékfilm kategóriában A Kockaember, az Asszó, a Cinematographer, a Földiek és a Zabigyerek vannak a jelöltek között, míg az animációk közül A kozmosz nagykövetei, az Albrecht Dürer rinocérosza, az Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr. Barnum cirkusza, a Janó Manó és az elveszett harmatcseppek és a WireLess kapta a legtöbb szavazatot.

Az 5 műfaji kategória mellett 16 szakmai kategóriában - rendező, női, férfi főszereplő,női, férfi mellékszereplő, operatőr, forgatókönyv (játékfilmek és tévéfilmek esetében egyaránt), vágó, zeneszerző, díszlet/látvány/jelmeztervező, smink-, fodrász-, maszkmester és hangmester – adnak majd ki díjakat.

A jelöltek teljes listája itt olvasható. A legtöbb szavazatot kapott 5-5 alkotás és alkotó közül az akadémiai tagok újabb titkos szavazással döntenek majd a nyertesekről. 

A díjátadót március 11-én este a Vígszínházban rendezik meg.  

Jelöltek

LEGJOBB JÁTÉKFILM

1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich Péter, Török Ferenc

Aurora Borealis - Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producere: Major István, Gül Togay

A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás, Hutlassa Barnabás

Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás, Herendi Gábor

Testről és lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő

LEGJOBB TÉVÉFILM

Árulók, rendező: Fazakas Péter

Csandra Szekere, rendező: Vitézy László

Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti

Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

LEGJOBB DOKUMENTUMFILM

Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett

Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András

Granny Project, rendező: Révész Bálint

ULTRA, rendező: Simonyi Balázs

Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja - rendező: Dér Asia

LEGJOBB KISJÁTÉKFILM

A Kockaember, rendező: Dombrovszky Linda

Asszó, rendező: Fekete Tamás

Cinematographer, rendező: Novák Emil

Földiek, rendező: Freund Ádám

Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM

A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla

Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István

Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr. Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz

Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila

WireLess, rendező: Pataki Szandra

LEGJOBB RENDEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis

Enyedi Ildikó / Testről és lélekről

Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja

Török Ferenc / 1945

Vranik Roland / Az Állampolgár

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis

Enyedi Ildikó / Testről és lélekről

Szabó Iván, Vranik Roland / Az Állampolgár

Szántó T. Gábor, Török Ferenc / 1945

Szekér András / Budapest Noir

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balsai Móni / Jupiter Holdja

Borbély Alexandra / Testről és lélekről

Máhr Ági / Az Állampolgár

Petrik Andrea / Kincsem

Tóth Ildikó / Aurora Borealis - Északi fény

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ- JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jéger Zsombor / Jupiter Holdja

Morcsányi Géza /Testről és lélekről

Nagy Ervin / Kincsem

Rudolf Péter / 1945

Terhes Sándor / OUT-Kihűlés

LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Békés Itala / Testről és lélekrőlKováts Adél / Budapest NoirNagy Mari / 1945Tenki Réka / Testről és lélekrőlTrokán Anna / Szeretföld

LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jordán Tamás / Testről és lélekről

Keresztes Tamás / Kincsem

Kovács Lehel / Kincsem

Mészáros Máté / Jupiter Holdja

Znamenák István / Az Állampolgár

LEGJOBB VÁGÓ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Barsi Béla / 1945

Király István, Mózes István / Kincsem

Kovács Zoltán / A Viszkis

Mógor Ágnes / Brazilok

Szalai Károly / Testről és lélekről

LEGJOBB HANGMESTER - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balázs Gábor / Kincsem

Balázs Gábor / A Viszkis

Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis - Északi fény

Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és lélekről

Zányi Tamás / 1945

LEGJOBB OPERATŐR - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Herbai Máté / Testről és lélekről

Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis - Északi fény

Ragályi Elemér / 1945

Rév Marcell / Jupiter Holdja

Szatmári Péter / A Viszkis

LEGJOBB ZENESZERZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jed Kurzel / Jupiter Holdja

Kovács Márton / Hetedik alabárdos

Pacsay Attila / Budapest Noir

Szemző Tibor / 1945

Szirtes Edina Mókus / Szeretföld

LEGJOBB JELMEZ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Bárdosi Ibolya / Kincsem

Breckl János / A Viszkis

Flesch Andrea / Budapest Noir

Juristovszky Sosa / 1945

Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok

LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Ágh Márton / Jupiter Holdja

Hujber Balázs / A Viszkis

Láng Imola / Testről és lélekről

Rajk László / 1945

Valcz Gábor / Brazilok

LEGJOBB MASZKMESTER (VEZETŐ SMINKES) - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Koltai Nóra / Jupiter Holdja

Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény

Petrilla Orsolya / Testről és lélekről

Színek Klári, Tesner Anna / 1945

Tesner Anna, Halász Judit,  Görgényi Réka / Budapest Noir

LEGJOBB SMINK - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem

Koltai Nóra / Jupiter Holdja

Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény

Petrilla Orsolya / Testről és lélekről

Színek Klári, Tesner Anna / 1945

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV- TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája

Kovács Patrik / Utolsó adás

Köbli Norbert / Árulók

Sz.Szabó István, Vitézy László / Csandra Szekere

LEGJOBB RENDEZŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Fazakas Péter / Árulók

Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája

Kovács Patrik / Utolsó adás

Vitézy László / Csandra Szekere

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Adorjáni Bálint / Csandra Szekere

Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája

Hegedűs D. Géza / Árulók

Héger Tibor / Utolsó adás

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája

Danis Lídia / Csandra Szekere

Dobos Kata / Utolsó adás

Sztarenki Dóra / Árulók

Tenki Réka / Csandra Szekere