A MACIVA és a Fővárosi Nagycirkusz Magyar cirkuszcsillagok 2. című gálaműsora a jelenlegi legjobb magyar artistákat vonultatja fel. Láthatja a közönség a Monte Carló-i Nemzetközi Cirkuszfesztivál egyetlen magyar bajnokát, a lovas produkcióval érkező Richter Flóriánt és a klasszikus cirkuszi időket idéző szabadidomítás- és magasiskola-számot bemutató Richter lovas akrobatacsoportot, és mások mellett a Baross Imre Artistaképző frissen végzett artistáit, a Trió Sárközi és a Duó Deszka tagjait. A pécsi előadássorozat külföldi sztárvendége, napjaink egyik legnagyobb nemzetközi cirkuszcsillaga, a Caselly család lesz, amely elefánt akrobata produkciójával szinte minden nemzetközi fesztiválon nyer, amelyen elindul.
Pécsett az Expo Center előtt felállított sátorban nyolc előadást tartanak, a produkciók csütörtöktől szombatig délután három és este hét órakor, vasárnap délelőtt tizenegy és délután három órakor kezdődnek. Az előadásokat alkalmanként 1400-an tekinthetik meg.
A gálaműsorhoz kapcsolódik a műfaj történetét bemutató kiállítás, amely a sátor előterében a legnagyobb magyar cirkuszművészeknek állít emléket. A tablókon olyan művészek élete elevenedik meg, mint Corodini (Göndör Miklós) artista-bűvész, Donnert János és Donnert Károly idomárok, Simon Tibor artista, Rodolfó (Gács Rezső) bűvész, Eötvös Gábor, Weisz Nándor, Hortobágyi Károly artisták, Giuseppe Baroccaldi és Wulff Ede cirkuszművészek, Beketow Mátyás idomár, cirkuszigazgató valamint idősebb Richter József artista. Az előadások előtt archív felvételekkel is megidézik a legendás művészek alakjait, a péntek esti díszelőadás után pedig tűzijátékkal köszöntik a 60 éves intézményt.
A legrégebbi magyar kulturális vállalatnak számító MACIVA működésének első 30-40 éve egyet jelentett a magyar cirkuszművészet történetével. "Azt szeretnénk demonstrálni a POSZT-os születésnapi gálaműsorral hogy nem csak nagy hagyománya, de erős jelene is van a magyar cirkusznak és maga a műfaj egy nagyon szórakoztató és igazán 21. századi, megújulásra mindig képes előadóművészeti ág, amelyhez a színházi fesztivál nagyon jó keretet ad." - emelte Kriza Zsigmond, a MACIVA igazgatója.
Az 1954-ben még Országos Cirkuszvállalat néven alapított cég a cirkuszi műfaj hazai népszerűségét nemcsak a Fővárosi Nagycirkusz üzemeltetésével, hanem egészen 1992-ig sátras utazó cirkuszok működtetésével alapozta meg. A MACIVA a 60-as, 70-es években 250 cirkuszkocsival és több mint 300 magyar artistával, továbbá tigrisekből, oroszlánokból, elefántokból álló menazsériával járta a vidéki nagyvárosokat, de komplett magyar cirkuszműsorral eljutott Bulgáriába, az NDK-ba, Jugoszláviába, sőt Görögországba és a skandináv országokba is.