Ismét fontos állomásához érkezett a Pécs2010 EKF program keretében megvalósuló egyik kulcsberuházás, a Zsolnay Kulturális Negyed kivitelezése: ünnepélyesen átadják az elkészült Bóbita Bábszínházat. Bár az új bábszínház technikai beüzemelése miatt nem tudják megtartani a Bolond Istók január 29-i bemutatóját, viszont helyette ingyenes színházjárást és nyilvános Bolond Istók-próbát tartanak 10 órától az érdeklődőknek, vasárnap délután 15 órától pedig Benedek Elek és Bánky Gábor Prücsök című előadását játssza a Bóbita Bábszínház új épületükben.
A Müpa Cifra Palotájában ezúttal Százhalombatta mutatkozik be a Hetedhét ország programsorozat keretében. Hetedhét országban bemutatkozik a Matrica Múzeum, a Mezőföld Csücske alkotóműhely, a Forrás Néptáncegyüttes és a Chorus Matricanus, a Felhőjárók Színtársulat, elérhetővé, megérinthetővé, szerethetővé és kipróbálhatóvá válnak a Mezőföld Százhalombattára jellemző hagyományai.
A Klebelsberg Kultúrkúriában Kukamese címmel környezetvédelmi mesejátékot mutatnak be. A szelektív hulladékgyűjtő sziget színpadán köszönthetjük Fém Ferit, PoliEsztert, Üvegéniát, Balambért, Papír Palit és Komposztanyót, de Veszélyes Valér, Hipollónia és Elemér is megjelenik a színen. Hedry Mária bűbájos kuka-mese-játékához Radványi Balázs írt zenét, hogy a mese csodái segítségével épülhessen bele a gyermekek sajátos világába a körülöttünk élő világ szeretete, a körülöttünk lévő tárgyak ismerete, a fogékonyság, az odafigyelés. Műfajilag valószínűleg a tündérmese a hulladékszigeten a legmegfelelőbb kifejezés, hiszen a végén Zöldhajú, a természet tündére is megjelenik, és mindenki megkapja méltó jutalmát vagy büntetését.
A legkisebbeknek, a három év alattiaknak sem kell elmaradni a színházból. Szombathelyen ezen a hétvégén a Nap és a Hold játszanak az Irgünc-bürgünc előadásban. A Pöttöm színházi játékra 1 éves kortól várják a kicsiket és kísérőiket.
A Magyar Mezőgazdasági Múzeum új, Egy csipetnyi Európa című kiállításán nemcsak kilenc ország legjellemzőbb élelmiszerét ismerhetjük meg közelebbről, hanem a nemzetek közötti különbségeket is. Miért fontos Csehország számára a sör? Miért a halat mutatja be nemzetük legfontosabb élelmiszereként Skócia? És miért választottuk mi magyarok a gabonát? Aki kíváncsi a legkülönbözőbb táplálékok eredetére, felhasználására és hogy melyik mentette meg népét az éhínségtől, látogasson el a Városligetbe!
A választott magyar élelmiszer, a búza a magyarság legjellemzőbb és legfontosabb kenyérnövénye. A burgonyát vagy kukoricát nagyobb mennyiségben fogyasztó szomszéd népekkel szemben a magyarok, mint búzatermesztő és búzakenyérrel élő nép élnek a köztudatban. A táplálkozáson kívül használati és dísztárgyakon, az irodalomban, népdalokban, a vallási életben lépten-nyomon felfedezhetjük a búzát, a magyarság táplálékot szolgáltató, egyszersmind szimbolikus erejű gabonanövényét. Napjaink korszerű táplálkozás iránti igénye újabb irányt mutat a búzafűlé felhasználását ajánlva. A csíráztatott búzamag szárba szökkenése után levágva kapjuk a búzafüvet. A búzafű levét fogyasztva sokat tehetünk egészségünk megőrzése érdekében, s akár otthon is könnyedén előállítható. Hatóanyagai többek között a daganatos betegségek kifejlődését is gátolják. Vértisztító, ételekhez adva teljes értékű táplálék. Gyerekek és lábadozó betegek számára különösen értékes ásványi anyagokat, vitaminokat és növényi fehérjét tartalmaz.
Díjnyertes makettek, köztük 16. századi vitorlás hajók, vagy a világ valaha épített legnagyobb csatahajójának hihetetlenül részletes makettje, számos repülő, autó és más jármű látható a hétvégétől a III. Makettező gálán a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumban. A makettezők hétvégenként bemutatót is tartanak. A 250 makett és dioráma olyan amatőr makettezők munkái, amelyek különböző nemzetközi és hazai versenyeken helyezéseket értek el. A kiállításon a látogatók megismerhetik azt a munkafolyamatot, amellyel a boltban kapható modellek továbbfejlesztésével egyedi alkotások készülnek. A III. Makettező Gála kísérő tárlata Bánfalvy Ákos festőművész kiállítása, ahol a művész járműveket, ábrázoló festményeit állítja ki, amelyek közül többet kifejezetten a III. Makettező Gálára festett.
Érdemes ellátogatni a Magyar Nemzeti Múzeumba, ahol 2011-ben a Családok évét ünneplik: a múzeum állandó kiállításait 50%-os kedvezménnyel látogathatják a családok. A családi jegy (2 fő felnőtt és gyermekeik részére) így az állandó kiállításokra 2011. január 15-től 2250 forint helyett 1150 forintba kerül.
További családi programok a hétvégére a Fidelio programadatbázisában.