A tervezett egész napos programsorozatban a Káva Kulturális Műhely családi és felnőtteknek szóló előadásai, a MU Terminál nyílt próbája és egy civil közreműködőkkel készített közösségi színházi előadás is szerepel. A MU Színház 11 órától éjfélig kínál programokat gyerekeknek, szülőknek, felnőtteknek, szépkorúaknak egyaránt.
A MU olyan szociális és közösségi térré kíván válni, melyben az alkotások, a programok, a kulturális szolgáltatás révén a megélés és a cselekvés válik első számú lehetőséggé a civilek számára. Éppen ezért a MU Színház programjai nemcsak passzív szemlélődést, hanem aktív részvételt is kínálnak a Színházak Éjszakája keretében. Ezzel azt a célukat kívánják bemutatni, hogy az innovációra és a kreativitásra építve, egy önálló és eleven kultúra létrehozásában és működtetésében tevőlegesen is részt vegyünk.
A programokról bővebb információ a Színházak Éjszakája honlapján.
A nap folyamán látható előadások:
Káva Kulturális Műhely - MU Színház: Gubanc
Színházi előadás, játék 6-10 éves gyerekeknek és szüleiknek
Időpont: szeptember 20. szombat 11:00 - 13:30
Az előadás kiindulópontja egy mai mese, amelyben a főszereplő nyolc éves kisfiú, Tibi és kutyája, Gubanc, nagy bajba kerül. Az előadáson részt vevő gyerekek arra kapnak lehetőséget, hogy belépve a történetbe, segítsenek főhőseinknek: összefogással és együttműködéssel igazságot tegyenek. A közös játék és gondolkodás célja az, hogy kérdéseink segítségével minél alaposabban megvizsgáljuk, és minél mélyebben megértsük a világot, amelyben élünk. Évek óta fut sikerrel a program.
MU Színház: Roseto
A MU Színház közösségi színházi előadása, a Káva Kulturális Műhely drámapedagógusai és XI. kerületi civilek közreműködésével
Időpont: szeptember 20. szombat 18:00 - 19:30
A Roseto-effektus egy Amerikában megfigyelt jelenség, hogy a Roseto településen élő, szoros emberi kapcsolatokat ápoló közösségben kimutathatóan sokkal kisebb volt a szív- és érrendszeri megbetegedések száma, mint az elidegenedettebb metropoliszokban. Ez adta az ötletet a civilek mozgósításához, a kirekesztés témájának felvetéséhez és a közös munkához.
Káva Kulturális Műhely - Tengerpart
Drámaóra felnőtteknek - színházi játék a közönyről, halálról, az emberség fogalmáról
Időpont: szeptember 20. szombat 20:00 - 22:30
Tengerpart valahol Európában. Tömeg. Két kislány, két törülköző. Egy apa a családjával. Újság, alma, egy asztal az apartmanban, székek. A Káva Kulturális Műhely "vadászik" azokra a helyzetekre, amik bizonyos értelemben próbára tesznek bennünket, alapvető emberi kérdésekre irányítják a figyelmünket. A Tengerpart alaphelyzete is ilyen; egy megtörtént eseményt dolgoz fel, abból kiindulva tűzi ki célul, hogy a közönséggel, mint közösséggel együtt gondolkodjon egy általános emberi problémán. A néző résztvevővé válik.
Hamarosan indul Magyarország legszínesebb online gyerekprogam magazinja, a Bóbita magazin internetes testvére, a Bóbitanet.hu!