A rajzszakkör és a festőbérlet mellett a műgyűjtés, művészettörténet témakörét magába foglaló program kalauzolja az óvodás, az általános iskolás és a középiskolás korosztályt a rajz- és vizuális kultúra, a művészettörténet, az irodalom és a történelem világába. Az Intermédia - after school, avagy kiből lesz a cserebogár című múzeumi órákon a középiskolai tananyaghoz kapcsolódóan szó esik a média és a design kapcsolatáról, a média megjelenési formáiról, a résztvevők betekintést kapnak az egyes médiumok működési sajátosságaiba. A Discmonkey című kreatív kurzuson a középiskolás korosztály interaktív filmet, vagyis mozgóképes alkotást hozhat létre. A kurzuson résztvevő tanulók felfedezhetik azokat a képességeiket és készségeiket, melyekkel az elsajátított tudás által alkalmasak lesznek az önálló filmes gondolkodásra.
A Bálványok és démonok - múzeumpedagógiai foglalkozás a képtár Csók István (1865-1961) emlékkiállításához kapcsolódik. A foglalkozásra az óvodásoktól a középiskolásokig minden fehérvári diákot várnak. Elvont Táj címmel a képtár a magyar tájképfestészet kiemelkedő darabjait kívánja bemutatni az 1940-es évektől a 1960-as évekig. Az absztraháló tájképek megismerésében múzeumi óra segíti az óvodás és az általános iskolás korosztályt.
Camera obscurától a partifotóig címmel idén nyáron is szervez fotóművészeti tábort a Városi Képtár a 12-18 éveseknek. A napközis tábor során kis csoportokra, egyénekre szabott feladatok elvégzésére, tanácsadásra, műelemzésre kerül sor szakemberek bevonásával, pihenésképpen pedig kirándulunk a székesfehérvári múzeumokba, intézményekbe, műtermekbe, eseményekre, terekre.