Az évad első bemutatója a Budapest Bábszínház ismert magyar meséket új feldolgozásban, friss szemlélettel színpadra állító előadásainak sorába illeszkedik. Fazekas Mihály klasszikusa, a Lúdas Matyi Tasnádi István új, kifejezetten a színház számára készült átiratában kerül színre. Matyi és az izgága lúd viszontagságai a hagyományos asztali bábjátékot rajzfilmes ötletekkel ötvöző, kicsiknek és nagyoknak egyaránt szórakoztató formában, Fige Attila, a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős bábrendező szakos hallgatójairányításával elevenednek meg a Játszó-téren. A jól ismert figurák, köztük a címszereplő és libája, no meg Döbrögi, egyszerre korhű és groteszk formában jelennek meg. A díszlet, csakúgy, mint a bábok ruhái, a magyar motívumkincsből építkeznek, és az előadás zenéje is a népdalok dallamvilágából építkezik, népi hangszerek segítségével szólal meg. Az 5 éves kortól ajánlható előadást szeptember 30-án láthatja először a közönség.
Sven Nordquist Pettson és Findusz-történetei világszerte népszerűek mind az óvodás-kisiskolás gyerekek, mind szüleik körében. A címszereplők egy magának való falusi ezermester, Pettson és minden lében kanál macskája, Findusz. Findusz ezer kérdést tesz fel, és ha nem tetszik neki valami, világgá megy. Pettson pedig szabályokat állít fel, olykor elveszti türelmét, de mindennél jobban szereti szeleburdi macskáját. A négy Pettson és Findusz-könyv szellemes adaptációját Fekete Ádám készítette, a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős bábrendező szakosa, Bereczki Csilla. A különös bútordarabokkal berendezett Játszó-térre már hároméveseket is várunk október 10-től. Decemberben a világon első alkalommal látható bábszínpadon egy itthon is népszerű dán ifjúsági regény. Janne Teller Semmi című, számos díjjal kitüntetett könyve egy éve jelent meg Magyarországon, és azonnal az eladási listák élére került. A történet szerint egy nyolcadikos fiú egyszer csak feláll az iskolában, és kijelenti, hogy semminek semmi értelme, ezért felmászik egy szilvafára, és kivonul a társadalomból. Nem vonatkoznak rá a szabályok, nincsenek céljai, nem érdekli a jövő. Osztálytársait ez megdöbbenti és megrettenti, ezért elhatározzák, bebizonyítják neki: ez életnek igenis van értelme. A fontos tárgyak gyűjtése azonban veszélyes játékba, majd tragédiába torkollik. A nem kevés aktuális kérdést felvető történethez a Quimby együttes ír zenét, amelyet a Budapest Bábszínház színészzenekara játszik élőben. A Semmi rendezője Hoffer Károly, a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős bábszínész szakos hallgatója. Az előadást és a hozzá kapcsolódó drámapedagógiai foglalkozást 13 éves kortól ajánljuk felső tagozatos és gimnazista diákoknak.
A Kivi című kanadai darab szerzője Daniel Danis, rendezője Gáspár Ildikó. A Játszó-téren februártól látható ifjúsági előadás címszereplője egy 12 éves lány, akit kivet magából a város, mint ahogy kivet magából mindenkit, aki nyomorba kényszerül. A történet azonban egy tündérek nélküli tündérmese: a kislány megmutatja, hogyan tartozhatunk össze, hogyan segíthetünk egymásnak, és hogyan álmodhatunk valósággá egy szebb jövőt. Fehérlófia története az egyik legismertebb és legsokrétűbb magyar népmese, melynek főhősét az anyjától, a fehér lótól kapott életerő emeli emberfelettivé. A varázslat, a ráolvasás, az átkok, a kimondott szó ereje határozza meg az előadás Szálinger Balázs költő által újragondolt nyelvi rétegét. A Veres András rendezte, kisiskolásoknak szánt produkció, melyet 2013 februárjától láthat a közönség a Budapest Bábszínház nagyszínpadán, arra keresi a választ, hogyan őrizhetjük meg a 21. században a mítosz erejét, szakralitását úgy, hogy elkerüljük az erőszakolt archaizálást. Az évad utolsó bemutatója, A kis Mukk a varázslatos Keletre kalauzol el. A klasszikus mesét klasszikus módon, színes, szélesvásznú előadásban viszi színre Csató Kata rendező. A kis Mukk az óvodás-kisiskolás korosztálynak készül, azoknak a gyerekeknek, akik hisznek a mesében, amelyben a jó elnyeri jutalmát, a rossz pedig méltó büntetését. A 2012/2013-as évadtól a Budapest Bábszínház társulatát erősíti a Vaskakas Bábszínháztól érkezett Pallai Mara, valamint dramaturgként Gimesi Dóra. A Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős bábszínész szakosai közül Hoffer Károly, Mórocz Adrienn, Spiegl Anna és Szolár Tibor tölti itt gyakorlatát.