A Söndörgő együttes idén ünnepli 25. születésnapját. Eredics Áron prímtamburán, tambura szamicán és darbukán játszik, valamint énekel a zenekarban. A Fidelio Hangszertár sorozatában most ő mutatja be a hangszereit.
Hangszertár című sorozatunk legújabb részében Botos Veronika, az Operaház szólóbrácsása, a Filharmóniai Társaság tagja mutatja be hangszerét. Milyen zenei részeknél szól a legszebben a mélyhegedű? Mire használták a zeneszerzők? A brácsa mellett előkerül egy viola d'amore is.
A Hangszertár című sorozatunk különleges epizódjában Szüts Apor karmester, zongoraművész, zeneszerző, a Virtuózok Kamaraegyüttes művészeti vezetője arról beszél, hogyan dolgozik, és mit kell tudni annak, aki hangszereléshez fogna.
A szimfonikus zenekart bemutató Hangszertár című sorozatunk következő részében a fagottot mutatja be Bettermann Jákob, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólamvezetője.
Hogyan hangoljuk a nagybőgőt? Mire utal a nyak és a hangszertest találkozásánál a hangszer alakja? Miben hasonlít a hegedűkre? Miben különbözik tőlük? Hangszertár című videósorozatunkban ezen a héten a nagybőgőt mutatjuk be.
Új sorozatunkban, amelynek címe: Hangszertár, zenekari művészeket és szólistákat kértünk arra, mutassák be szakmájuk legfontosabb eszközét. Razvaljajeva Anasztázia a klasszikus zenei színtér egyik legizgalmasabb hangszerese. Egyértelmű volt, hogy ha hárfáról van szó, hozzá kell fordulnunk.
Süle Dalma Anne Frank szerepében mutatkozott be első alkalommal az Operettszínházban. Hitről, reményről, az élettől kapott ajándékokról beszélgettünk az ifjú művésznővel.
Gyöngyösi Levente Tragœdia Temporis című alkotása a Müpa 2020-as Zeneműpályázatán díjat nyert. A darab első felvonása április 12-én hallható a Müpában, a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek kereteiben.
Programkereső
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
A kuratórium 2023-ban Bretz Gábor operaénekesnek és Dragony Tímea zeneszerzőnek ítélte a Bartók–Pásztory-díjat, az átadóünnepséget a hagyománynak megfelelően március 25-én tartották a Zeneakadémián.
Amennyiben végre nem lesznek nehezítő körülmények, a kecskeméti teátrum a musicaltől a thrillerig, a kortárs balettől a koncertszínházig, a vígoperától a mesejátékon át a drámáig számos műfajban kínál új produkciókat a 2023-24-es évadban.
Shakespeare maximáját jól ismerjük, de azt már kevesebben tudjuk: milyen bonmot-val reagált erre Paul Beatty, mi baja volt Diderot-nak a színházzal, és hogyan állíthatta Váradi Hédi bármiféle arisztokraticizmus nélkül, hogy a színház a kiválasztottaké.
1962 óta ünnepeljük a színházi világnapot március 27-én. Ebből az alkalomból minden évben egy jelentős színházi személyiség fogalmazza meg üzenetét a művészeknek és a közönségnek. Idén az egyiptomi Samiha Ayoub osztotta meg gondolatait.
Nagypénteken egy ószövetségi témájú, vadonatúj zeneművet ismerhet meg a közönség a Magyar Zene Házában tartott koncerten. Dargay Marccell, Dinyés Dániel és Futó Balázs a bibliai Jób könyvét dolgozták fel.