Jazz/World

100 Tagú Cigányzenekar feat. Szakcsi Lakatos Béla

2016.04.29. 12:31
Ajánlom
30 éves jubileumi koncert a Kongresszusi Központban. A 100 Tagú Cigányzenekar 1986. március 22-én debütált a Budapest Kongresszusi Központban, és ezzel a nyitókoncerttel kezdetét vette egy hihetetlenül gazdag és sikeres pályafutás.

Az egyedülálló zenekar a hazai közönség mellett meghódította az egész világot, művészi teljesítményét pedig számos díjjal jutalmazták, köztük Magyar Örökség és Hungarikum díjakkal. Felejthetetlen élmény a 100 Tagú Cigányzenekar előadásában meghallgatni többek között Liszt, Bartók, Kodály, Strauss és Brahms népszerű műveit épp úgy, mint a tradicionális magyar cigánymuzsikát. Repertoárjuk oly széles és sokrétű, mint hangszerelésük, amely az autentikustól egészen a modern hangzásvilágig terjed.

Kállai Ernő

Kállai Ernő

2016. június 5-én, a Zsidó Művészeti Napokon ünneplésre hívja a zenekar a közönséget, az 1986-os, első koncertjük 30. évfordulója alkalmából, természetesen ugyanarra a helyszínre, a Budapest Kongresszusi Központba!

100 Tagú Cigányzenekar

100 Tagú Cigányzenekar

Az esten különleges műsorra számíthat a hallgatóság, hiszen a klasszikus művek, a vérpezsdítő cigánymuzsika és zsidó zene mellett olyan kiváló szólisták lépnek föl, mint Kállai Ernő hegedűművész, Szakcsi Lakatos Béla zongoraművész, Masa Anita a Sabbathsong Klezmer Band énekese és Hábetler András operaénekes, akik még tovább gazdagítják a jubileumi koncert ünnepi hangulatát.

Vendégek:

  • Hábetler András – operaénekes
  • Masa Anita – énekes (Sabbathsong Klezmer Band)
  • Szakcsi Lakatos Béla – Liszt- és Kossuth-díjas jazz zenész, zeneszerző
  • Kállai Ernő – Junior Prima-díjas hegedűművész

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Elhunyt Ferenc pápa

A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetőjét 88 éves korában, húsvéthétfőn, április 21-én reggel 7 óra 35 perckor érte a halál.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Jazz/World interjú

Tálas Áron: „Mindig szerettem a dallamokat, de a ritmusok jobban érdekeltek”

Volt, hogy tíz formációban játszott egyszerre, tanít a Zeneakadémián, világszínvonalon dobol és zongorázik. Pedig Tálas Áron eredetileg focista szeretett volna lenni vagy rocksztár, a Zeneakadémia tanévnyitójáról pedig egyenesen haza akart menekülni. Szerencsére maradt, pedig még a bőröndje sem volt kipakolva.
Jazz/World hír

Afrikai, ázsiai és európai művészekre fókuszál az idei JazzFest Budapest – itt a teljes program!

A JazzFest Budapest április 27. és május 14. között negyedik alkalommal hozza el a műfaj legkiválóbb hazai és nemzetközi előadóit a főváros különböző helyszíneire. A fesztivál 18 napja alatt a világ 23 országából érkező 181 művész 54 koncertet ad. A festivize aloldalaként idéntől elérhető a fesztivál applikációja is.
Jazz/World ajánló

A Marsalis jazzdinasztia

A jazz történetében számos rangos családfa állítható fel, de sokak szerint a Marsalis dinasztia mind közül a legjelentősebb. A trombitás Wynton Marsalis a tizenöt fős Jazz at Lincoln Center Orchestra élén április 5-én lép fel a Müpában a Bartók Tavasz keretében.
Jazz/World ajánló

Őrületes bulival ünnepli harmincadik születésnapját a Söndörgő

Harmincéves a Söndörgő, a kerek évfordulót pedig egy rendhagyó szülinapi bulival ünneplik, ahol a koncert után még hajnalig megy majd a tánc: Balkán Allnighter – Söndörgő 30. születésnap április 26-án a Dürer Kertben.
Jazz/World interjú

„Nem tudom megváltoztatni a világot, de egyes életeket igen” – Jazzmeia Horn, a fiatal jazzgeneráció csillaga Budapesten

Jazzmeia Horn a világ előadó-színpadainak káprázatos tehetségű fellépője. Elementáris, határtalannak tűnő vokális skálája, valamint lebilincselő, bámulatosan sokoldalú előadásmódja minden alkalommal katartikus élményt nyújt, amiről magunk is megbizonyosodhatunk május 4-én a MOMkultban.