Juhász Gábor 2006-ban alapította a triót, amiben azóta ugyan változtak a partnerek, de az általa kitalált hangzásvilág mindvégig megmaradt. Gábor sokoldalú zenész, ami jól nyomon követhető szerzői lemezein. Számos felvételen lehet őt hallani, mint zenekari tag, vagy meghívott művész. Sok nemzetközi zenei nagysággal játszott már együtt, akik közül mindenképp említést érdemel Archie Shepp, Palle Mikkelborg, Erik Truffaz, Charlie Mariano, Ian Ballamy, Lars Danielsson, Stephen James, Bebo Baldan, Federico Sanesi és Theo Jörgensman.
Egyaránt használ akusztikus és elektromos gitárt is. Mindkét hangzás közel áll hozzá, mind a damilhúros, ujjal pengetős, klasszikus stílus, mind a fémhúros, elektromos, pengetős játékmód. Sokat foglalkozott az indiai zene világával, ami tetten érhető munkásságában. Készített továbbá népdalfeldolgozásokat, sanzonokat jazzesen hangszerelve, klasszikus átiratokat gitárra és zenekarra, de természetesen hagyományos jazzt is játszik. Szeret levegősen, az időt jól kihasználva építkezni, majd felvinni a zenét dinamikában és sűrűségben egyaránt, hogy újra visszatérjen a nyugvóponthoz. Nála ez egyfajta zenei meditáció, különösképpen, ha a zenei szövet ezt megengedi. Van úgy is, hogy előadásában nem a meditációs jelenlét uralkodik, hanem a periódusban való éber játék. Ő mindkettőben otthonosan mozog.
A Kertem című, általa komponált darabok fogják adni a koncert gerincét. Ő maga így jellemezte ezeket:
A jazz nyelvén íródott, könnyen követhető formájú dalok születtek.”
A trió hangzás megerősítésének igényéből fakadóan Gábor egy régi zenész kollégáját hívta meg az estére Gátos Iván személyében, aki billentyűs hangszereken fog közreműködni. Az est során a ritmusszekciót Kovács Zoltán(bőgő) és Gyenge Lajos (dob) alkotják.
Külön köszönetet érdemel a Fonó Budai Zeneház és a Nemzetközi Jazznap, akik által lehetővé válik, hogy erről a jeles koncertről élő lemezfelvétel készüljön. Mindenkinek nagy szeretettel ajánlom!

Kapcsolódó
Negyedszer is ingyenes koncerteken ünnepelhetjük a jazzt
Az UNESCO és nagykövete, a legendás zenész, Herbie Hancock által kezdeményezett Nemzetközi Jazznapot április 30-án szinte az egész világon megünneplik.