Rhoda Scott, az amerikai keleti parti gospel zenéjének egyik legautentikusabb képviselője jazz örökzöldeket és saját szerzeményeket is játszik majd budapesti koncertjén. A koncertről egy videóüzenetet is közzétett:
Az amerikai jazzmuzsikus, minden idők egyik leghíresebb Hammond-orgonistája tavaly ünnepelte 75. születésnapját. A művész apja metodista lelkész volt, anyját kiskorában elvesztette, ettől kezdve hat testvérével együtt apja nevelte. Az afro-amerikai keresztény környezet, a gospelek atmoszférája mély benyomást gyakorolt a fiatal lányra, aki kezdetben a gyülekezet kórusában énekelt. Hétéves volt, amikor a templomban új orgonát avattak fel, és Scott beleszeretett a hangszer hangjába. Nem sokkal később minden szabadidejét az orgonánál töltötte, cipő nélkül játszott, később ez vált védjegyévé is.
Fiatal muzsikusként egy harlemi klubban lépett fel először, és gyorsan feltűnt azzal, ahogy a spirituálé hangzásvilágát a jazz szabadságával ötvözte a Hammond-orgonán. 1962-ben saját triót alapított, és diplomát szerzett a Manhattan School of Music zeneelmélet szakán. Tehetségére felfigyelt a híres jazz-zenész Count Basie, és meghívta harlemi klubjába, ahol megfordult a jazz világ krémje, Louis Armstrongtól Ella Fitzgeraldon át Ray Charlesig. Ez volt Scott számára a belépő a New York-i zene elitjébe.
Stílusára fontos hatást gyakorolt a párizsi zenepedagógus Nadia Boulanger, akinek tanítványa volt többek között Quincy Jones, Astor Piazzolla és Michel Legrand is. 1967-ben végleg Franciaországban telepedett le.
Rhoda Scott zenéjére a folyamatos kísérletezés és a szabad improvizáció a jellemző. Számos alkalommal járt Magyarországon,
egyetemi diplomamunkáját a Kodály-módszerről és Bartók Béla népdalgyűjtéséről írta.
Máig élete egyik legkiemelkedőbb élményének tartja a Kisstadionban tartott koncertjét, amelyen tizenhét ezres közönség előtt játszott. Magyarországi sikereit örökítette meg a Rhoda Scott Budapesten című albumán 1975-ben.
A zenész társa lesz a budapesti koncerten a Modern Art Orchestra, amely nyolcéves pályájának állomásai közül kiemelkedik Ennio Morricone és Michel Legrand filmzenéinek tolmácsolása Európa legnagyobb koncerttermeiben, vagy a jazz nagyjai közül együttműködésük Dave Liebmannel, a Mezzofortéval, Kurt Ellinggel vagy Bob Mintzerrel.