Harcsa Veronika és Gyémánt Bálint, Ripoff Raskolnikov, valamint Balogh Kálmán és zenekara koncertjének megduplázott bevételét a szervezők az óbudai Szent Margit Kórház Neurológiai osztályának ajánlják fel az ottani munkakörülmények javítására. A Szent Margit Kórház ugyanis közel 200 ezer lakó egészségügyi ellátásáért felel, a Neurológiai Osztály a kimagasló színvonalú szakellátás mellett pedig oktatási tevékenységet is végez.
Harcsa Veronika énekes és Gyémánt Bálint gitáros a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékén osztálytársak voltak, majd egyikük Brüsszelben, másikuk Oslóban tanult tovább, mégis egymás legfontosabb zenésztársai lettek. Együttműködésükhöz eddig hat lemez, valamint számtalan külföldi és hazai koncert kötődik. A dalok rendkívül személyes ihletettségűek, és egyaránt hordoznak magukban mélységet, felszabadultságot és humort.
Ripoff Raskolnikov minden bizonnyal azon kortárs alkotók egyike, akik miatt a kelet-európai blues nemcsak egy hagyományos zenei műfaj, hanem a művészi önkifejezés mindannyiunkat megsebezni vagy éppen felemelni képes, eleven formája is. Ripoff dalszövegei sokszor a költészet közeléből szólalnak meg, muzsikája a nagy példaképek, John Lee Hooker, Tom Waits vagy Blind Willie McTell spirituális erejéből táplálkozik. Sokunk számára felejthetetlen, ahogy tört magyarsággal (a Muzsikásnak is tisztelegve) az Azt gondoltam, eső esik, pedig a szemem könnyezik című népdalt énekli. A tiszteletbeli magyar bluesman utánozhatatlan művészetét és jelenlétét azonban kommentálni nem, csak megélni érdemes.
Balogh Kálmán sokirányú zenei érdeklődése hívta életre a Gipsy Cimbalom Bandet. Zenésztársai egytől egyig hangszerük mesterei, akik a legvirtuózabb szólókat mutatják be estéről-estére. Többnyire közismert zenei témákból indulnak ki, a megközelítés azonban teljesen újszerű. A zenészek kezei alatt ezek a dallamok új életre kelnek, tele humorral, a műfajok, stílusok olyasfajta elegyítésével, ami mégsem okoz törést a zene egységében. Koncertjeiken ily módon sokféle kultúra megszólal. Zenéjüket nyugodt szívvel nevezhetjük világzenének a szó szoros értelmében, hiszen repertoárjukban megfér egymás mellett a magyar autentikus népzene, a spanyol flamenco muzsikával, vagy akár a különböző balkáni népzenékkel. Összeköti őket a muzsikálás öröme, amely a közönséget is magával ragadja.
A koncert az NKA Könnyűzene Kollégiumának támogatásával valósul meg.