25 éves a Sziget, ami idén a Love Revolution kampány jegyében zajlik. Ez azt jelenti, hogy
olyan társadalmi célú üzenetek jelentik a program egyik legfőbb szervezőerejét, mint az erőszak- és félelemnélküliség, az élhető Föld, az alapvető emberi jogok érvényesülése, az előítéletek, a kirekesztés megszüntetése.
Az egyik leglátványosabb művészeti program, a Nagy Utcaszínház is kínál a témában előadásokat: a Wired Aerial Theatre angol társulat As the world tipped című előadása például a környezettudatosság fontosságára hívja fel a figyelmet. A Sétáló utcaszínházak közt érkezik a Kamchátka társulat, akiknek előadása az emberi jogokkal is foglalkozik.
A Sátor határok nélkül a budapesti Néprajzi Múzeum és a párizsi Musée national de l'histoire de l'immigration (Nemzeti Bevándorlástörténeti Múzeum) közös programhelyszíne, ahol a téma a menekülés és befogadás, közösség és család, szerelem és szex, beavatás és beavatkozás lesz. Az ArtZone helyszínén újrahasznosított anyagokból készülnek tárgyak, felhívva a figyelmet a környezettudatos életmódra és az ökológiai lábnyom csökkentésének fontosságára.
A Színház- és Táncsátor idén is a Fidelio nevét viseli: a reggeleket itt közös, frissítő és pezsdítő tánccal kezdik, ahol mindenki vérmérsékletének megfelelően mozgathatja meg előző éjjel megfáradt tagjait, ezt követően pedig a fedett sátor és a szabadtéri színpad a hazai és nemzetközi kortárstánc-szcéna legjavát vonultatja fel, miközben bemutatkozási lehetőséget kínál feltörekvő társulatok számára is.
A Magyar Zene Háza – Klasszikus, Opera és Jazz színpad az elmúlt években különböző neveken szerepelt, de változatlanul több ezer fiatalnak adta meg a lehetőséget, hogy megismerje az elmúlt fél évezred zenéjének színe-javát. Az előítéleteket félretéve itt mindenki rájön arra, hogy Mozart ugyanúgy cool, mint Sting, Beethoven keményebb bármelyik rockbandánál, és Puccini akár Freddy Mercurynek is írhatott volna számokat.
A Világzenei Színpad nemzetközi viszonylatban is kirívó tekintélyre tett szert. Nincs a világnak olyan régiója, és nincs a világzenének olyan irányzata, melynek legjelesebb képviselőit ne mutatta volna be. A színpad a nemzetközi trendekkel összhangban megkülönböztetett figyelmet fordít a balkáni, a ska-alapú és az elektronikus etnozenék előadóira, és persze a legjobb magyar előadók sem maradnak ki a programból.
A Cirque du Sziget sátra és szabadtéri színpada felváltva kínálja a világ minden tájáról érkező cirkuszművészeinek látványos produkcióit. Bemutatkoznak hazai és külföldi cirkusziskolák és nemzetközi hírnévnek örvendő társulatok. Nem véletlenül mondják a Szitizenek, hogy legalább egyszer kötelező ellátogatni erre a helyszínre, az élmény és felszabadultság ugyanis garantált.
Múzeumi Negyed is lesz, ami idén különböző intézmények – így a Hadtörténeti Intézet és Múzeum, az Iparművészeti Múzeum, a Mai Manó Ház, a Közlekedési Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Természettudományi Múzeum, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ, valamint a Liget Budapest kihelyezett programjaival, játékaival várja a látogatókat. Ráadásul a múzeumok kiállításaira sértetlen napi vagy heti Sziget-karszalaggal fél áron juthatunk be augusztusban.
A Hungarikum falu idén újra a Szigetre varázsolja a magyar vidéket, hogy a fesztiválra érkező külföldiek ízelítőt kaphassanak a magyar hagyományokból, virtusból, ételekből és italokból. A szentendrei Skanzen a szerelem sátrát hozza a Szigetre. A szigetlakók párválasztási játékban ismerkedhetnek egymással és szerelmi ajándékot készíthetnek, de fellép a Turai Hagyományőrző- és Ifjúsági Táncegyüttes, a Corvinus Táncegyüttes, valamint erdélyi hagyományőrző zenészek és táncosok is.