Kapcsolódó
A jazzklub, ahol megáll a villa a levegőben
Új sorozatunkban végigjárjuk és bemutatjuk Budapest – csekély számú – jazzklubjait. Először a Mátyás utcai Opus Jazz Clubban jártunk, ahol december 21-én már az 1000. koncertet rendezik meg – ez éppen az utánozhatatlan és népszerű Dresch Quartet koncertje lesz. Bognár Tamás, a BMC Records vezetője, az Opus Jazz Club programszervezője vezetett minket körbe.
Fabian Rucker zenéje leginkább a jazz, a pop és a modern zene közötti erőtérben helyezhető el, s ő maga úgy zenészként, mint producerként is azt az általa kitűzött célt követi, hogy
Rucker zenei pályafutásában meghatározó jelentőségű a dobos mesterrel, Bobby Previte-tel való együttműködése és barátsága, akivel – amellett hogy a Greg Osby, Nels Cline, Jon Medeski és Zeena Parkins közreműködésével készült Terminals című albumának felvételeit és keverését ő végezte – hosszabb ideig együtt is játszott a Previte / Gamble / Rucker trióban.
Fabian úgy érzi, most jött el az ideje annak, hogy végre zenekarvezetőként is megméresse magát, mégpedig egy új kvintett projektben.
Az egyszerűen csak Fabian Rucker 5 névre keresztelt formációban a NPB-beli régi társak – Andreas Lettner és Philipp Nykrin – mellett a Bécsben élői svájci basszusgitáros, Andreas Waeltli és a gitáros Chris Neuschmid működnek közre, akik egytől-egyig a jazz mellett a társműfajoknak – blues, hip-hop, rock – is aktív művelői.
Az Opus-beli koncertet megelőzően három napon át a Fabian Rucker 5 a BMC stúdiójában rögzíti debütáló albumának anyagát, mely a BMC Records kiadásában a tervek szerint az év második felében jelenik majd meg, tovább gazdagítva a kiadó európai művészek közreműködésével rögzített, komoly nemzetközi visszhangot és sikereket kiváltó albumainak sorát.