Kati a banglanatak dot com kulturális szervezet meghívását teljesítve, Sanjoy Mondal népdalénekessel lépett fel Kalkuttában, két nagysikerű koncert keretében. A tavalyi program folytatásaként Kati most is népdalokkal és népi furulyákkal képviselte a magyar népzenét, emellett bengáli népdalokat adott elő, amelyeket a próbafolyamat során kellett megtanulnia. Sanjoy Mondal pedig a Hejj, páva egyik versszakával felelt a „kihívásra”.
A turné második részében Kati a nepáli határ közelébe, Cooch Beharba utazott, ahol egy kollaborációs workshop várta a helyi bhawaya énekes közösséggel. A sajátos zenei kultúra egyszerre hordozza magán India, Bhután, Nepál és Banglades jegyeit.
A workshopon Kati és a bhawayák három magyar-bhawaya népdalpárt állítottak össze, és rögzítettek felvételre.
“A bengáli zenésztársadalomban egyszerre megtalálható a falusi születésű, minden hangszeren játszani tudó zenész, aki ugyan sosem állítaná magáról, hogy ugyanúgy érti a baul fakír zenét és a városit is, gyakorlatilag mindent tud – de megvannak itt is a modern zenét előnyben részesítő gitárosok, akik a népzenét inkább a fúzió szintjén használják. Cooch Beharban pedig, ahol kamtapuri nyelven szólnak a népdalok, és a zenét nem festi alá sem tampura, sem harmónium, a húros dotara és a banszuri furulya egészen könnyen illeszkedett a moldvai zenéhez, bár a ritmikákat a könnyebbség kedvéért itt át kellett csoportosítanom.
A bhawaya furulyás egyébként szinte végig a hatlyukú gyimesi furulyámon játszott, alig bírt megválni tőle!”
A banglanatak dot com szervezésében korábban a Romengo, legfrissebben pedig a Muzsikás együttes is fellépett Kalkuttában.
Kati tervei közt a közeljövőben egy pakisztáni út és budapesti fellépések szerepelnek.