Cole Porter azon zeneszerzők közé tartozik, akiknek klasszikus igénnyel megkomponált, ugyanakkor fülbemászó slágereik nemcsak a Nagy Amerikai Daloskönyvnek, de a jazzirodalomnak is legfontosabb darabjaivá váltak. Karosi Júlia kvartettjével három évvel ezelőtt éppen a Zeneakadémia Solti termében indította útjára a Gershwin műsort. A sikeren fellelkesülve a koncert során rögzített számokból önálló CD-t készítettek, így született meg 2018 szeptemberében a Love Is Here to Stay – Gershwin LIVE at the Liszt Academy című album.
„Most a 2016-os sikertörténet folytatásaként a formáció ugyanaz marad, ám a műsort kiegészítjük Cole Porter szerzeményeivel” – árulta el Karosi Júlia. Hozzátette: „Olyan szerzőt kerestem, aki hasonló világot idéz fel, mint Gershwin, de új színt hoz az előadásba, így esett a választás Cole Porter-re.
A műsorban található Gershwin műveket Fenyvesi Márton, Porter számait pedig Szabó Illés hangszerelte, emiatt egyéni hangot is kapnak az egyébként rokon-stílusú zenék
– fogalmazott Karosi Júlia, aki saját bevallása szerint két irányt képvisel a zenében: a Gershwin/Cole Porter-féle, XX. század eleji „Broadway-jelleget”, illetve a tradicionális jazzen túlmutatva a magyar szerzők (főként Bartók Béla) és a környező kultúrák zenéjéből merítkező modern, kortárs stílust. „E két vonulat a dizájntól kezdve a hangszerelésen-hangosításon át mindenben elkülönül egymástól: más stílus, más repertoár. De legyen szó bármely irányzatról,
a saját világom, frazeálásom szabadjára engedésére törekszem
– mondta a Zeneakadémiának adott interjúban. Az október 19-ei koncertre – ahol a Karosi Júlia Quartet a Bujtor Balázs vezette RTQ vonósnégyessel egészül ki – azokat várják, akik nyitottak a könnyedebb klasszikus zenére, illetve a jazzen belül szeretik az igényesen megkomponált és újragondolt örökzöldeket.
(Fejléckép: Ora Hazenfratz)