A rendkívüli népszerűségnek örvendő ének-gitár duó különleges színfoltja a hazai, -sőt büszkén állíthatjuk- az európai zenei életnek. Veronika sokszínű, helyenként hangszerszerű énekhangja, a gitáros, Gyémánt Bálint basszusokban gazdag gitárhangzása, kettejük nyughatatlan kísérletező kedvével, intuitív egymásra hangoltságával, valamint looper (ismétlő) effektekkel fűszerezett ritmusokkal teremt komplex és izgalmas zenei élményt. Harcsa Veronika és Gyémánt Bálint a duókoncerteken helyet hagy mind az improvizációnak, mind az akció-interakciónak, sokszor szándékosan vállalnak rizikót a spontaneitás kedvéért.
Közös munkájuk kezdeteiről így mesélt Harcsa Veronika egy velük készült korábbi interjúnkban: „Először duóban csak örömzenéltünk. Ha úgy alakult valami miatt, hogy nem ért rá a kvartett, vagy nem volt elég nagy a hely, akkor csak ketten léptünk fel. Az elején feldolgozásokat játszottunk, meg a kvartettem számait, például a Nothing's Left-et. Attól kezdve, hogy elhatároztuk, hogy legyen ez egy külön projekt, építsük fel, találjuk meg a saját hangzását, szépen lassan dalokat kezdtünk írni, amik fokozatosan kiszorították a feldolgozásokat meg a kvartettdalokat. Sokat kísérleteztünk olyan hangzásokkal, amik mondjuk egy nagyobb zenekarral vagy ritmusszekcióval nem lehetségesek, mert nincs rá tér, vagy nem jut figyelem az egyes szólamokra, másrészt pedig azzal, hogyan lehet a hangzást úgy kiszélesíteni, hogy az embernek ne legyen hiányérzete, hogy nincsen basszus, vagy dob”.
hírlevél













