Tibi, a főszereplő a hatodikosok hétköznapi életét éli. Iskolába jár, aztán úszóedzésre, amit nem szeret, mert sötétben kell úsznia, délutánonként a menő fiatalokat figyeli, akik a pingpongasztaloknál szotyiznak, vált egy-két szót a közértes nénivel, hazafelé a buszon fejben videójátékozik. Három barátja van, ebből ketten bölények, Olga és Mc Senki, akik csak a fejében léteznek, viszont mindketten remekül rappelnek. A harmadik legjobb barátja Ida, a szomszédjukban lakik. Szinte minden nap átjár hozzájuk, befőttesüveg-mécsest festenek és átköltik a popslágereket. A nyolcas sáv nem egy „történet”, hanem pillanatképek láncolata egy 12 éves fiú fantáziájából és azon túlról. A meselemez-szerű albumot 10 éves kortól felfelé ajánlják az alkotók.
A zenei anyag nagy része a karantén időszakban született meg online, a váltakozó prózai és zenés részekhez a két formáció tagjai adják hangjukat.
A lemez úgy keletkezett, hogy 2020 márciusában beütött a karantén, törölték a Soharóza és a Jónás Vera Experiment közös előadását hat nappal a premier előtt. A két együttes akkor döntött úgy, hogy egy olyan karanténprojekt formájában folytatja a közös munkát, amelyen otthonról, zoomon is tudnak dolgozni. A saját gyerekkori élményeikből építették fel a lemezt, és a kezdeti zoom-beszélgetések már-már terápiajellegűvé váltak. Régi anekdoták kerültek elő, például arról, hogy kinek voltak képzelt barátai, kit és miért csúfoltak az iskolában, milyen zenén, tévésorozaton, filmeken nőttünk fel, mit gyűjtöttünk, milyen gyakran verekedtünk a testvéreinkkel, mitől féltünk a legjobban és így tovább. Ezekből a történetekből születtek meg A nyolcas sáv lemezén hallható jelenetek. Jónás Vera így mesél a közös munkáról:
Ez a történet rólunk szól. A gyerekkori gondolkodásunkról, félelmeinkről és fantáziánk izgalmas útjairól. Minden karakter és minden történés valamelyikünk emlékéből kelt életre és került A nyolcas sávba. Nekem óriási tanulás volt ez a másfél év. Nagy feladat volt ennyi énekest coacholni, a dalokat megírni és összehangolni a csapattal. Tényleg életem legkomplexebb munkája volt ez.”
A nyolcas sáv itt hallgatható meg:
A lemezen közreműködnek: Szesztay Lili, Vajda Zalán (gyerekszínészek), valamint a Soharóza és a Jónás Vera Experiment tagjai. Rendezte: Eörsi Sarolta, Halas Dóra, Jónás Vera.
A felvételek 2021-ben készültek a közreműködők otthonában (értsd: hálószoba, konyha, sufni stb.), a Jurányi Házban, a Jónás Vera Experiment próbatermében, egy verőcei villában kialakított stúdióban, valamint a Zoom alkalmazás segítségével, online. A lemez a Launching Gagarin Records & Management gondozásában jelenik meg.
A megjelenéshez készült egy izgalmas reakcióvideó, többek között Ónodi Eszter (színész) és Kemény Zsófi (slammer, költő) gondolataival:
Fejléckép: Jónás Vera / Fotó: CAFe Budapest