A Kultkikötő idén már tízedik születésnapját ünnepli, s ezúttal június 25. és augusztus 29. között Balatonfenyvesen kívül további két helyszínen is vár mindenkit. Nagy Viktor álmodta meg egy évtizede néhány társával azt a balatoni programsorozatot, amelynek célja, hogy az üdülők, a balatonimádók és a felhőtlen szórakozásra vágyók egy helyen többféle kulturális élmény részesei lehessenek. Ezen a nyáron a fellépő művészek között láthatók, hallhatóak a kecskeméti Katona József Színház mellett a Thália Színház, az Orlai Produkció, a Játékszín, a Magyarországi Szerb Színház, a Budaörsi Latinovits Színház, a Rózsavölgyi Szalon és a kaposvári Csiky Gergely Színház előadásai. Határon túli teátrumok közül a Szabadkai Népszínház és a Felvidékről érkező Écsi Gyöngyi lép fel egy-egy produkcióval, de független színházi alkotók is megjelennek, mint a Neptun Brigád, Láng Annamária és a Mezítlábas zenészek egy tangó-operával. A nyári programsorozat csúcspontja a korábbiakhoz hasonlóan idén is a Quimby együttes koncertje lesz. Nagy Viktort többek között arról is kérdeztük, hogy hogyan készülnek évközben a fellépők, hogyan változott a célközönség és az igények, illetve milyen reményekkel indult a programsorozat 2005-ben.
A Budapest Nyári Fesztivál idén is gazdag programkínálattal várja a közönséget nemcsak a Margitszigeten, hanem a Városmajori Szabadtéri Színpadon is. Ezen a nyáron a színházi, klasszikus és könnyűzenei, valamint tánc produkciók mellett két estén, július 17-én és 19-én látható lesz a Jézus Krisztus szupersztár című musical is a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon. Andrew Lloyd Webber még csak huszonkét éves volt, amikor 1970-ben a Palace Theatre bemutatta második rockoperáját, amelyet a nála négy évvel idősebb, és valamivel komolyabb szakmai múlttal rendelkező Tim Rice-szal közösen írt. A Jézus Krisztus szupersztár azonnal hatalmas sikert aratott, és a londoni premiert követően a világ szinte valamennyi országában színpadra került. Ezúttal a Győri Nemzeti Színház zenekara, énekkara és tánckara mutatja be a produkciót Forgács Péter rendezésében. Az előadásról a Jézust alakító Szomor Györggyel beszélgettünk.
Ma már a VeszprémFest olyan márkává nőtte ki magát a hazai kulturális életben, amely márka jóval többet takar egy könnyed nyári programsorozatnál: akit ide meghívnak, s aki ide nézőként, hallgatóként ellátogat, olyan élményekre számíthat, amelyek sok szempontból unikálisak. A történelmi város egyedi atmoszférája hívta életre a fesztivál gondolatát 12 éve, s azóta olyan hírességek fordultak meg a VeszprémFest színpadán, akiket egyébként csak más országokban lehetne elcsípni. Mészáros Zoltán - nemcsak kulturális menedzsmenttel foglalkozó szakemberként, de a klasszikus zene és a jazz rajongójaként is - régóta szeretett volna néhány igazán nagy sztárt elérhetővé tenni a magyar közönség számára. Az élet úgy hozta, hogy időközben a VeszprémFest már rangra tett szert külföldiek körében is, s a Fesztivál minden évben rekord mennyiségű érdeklődőt visz a városba. Mészáros Zoltánt többek között arról is kérdeztük, mi ösztönözte egykor és most a szervezésben, mi adja a VeszprémFest egyediségét, és milyen kísérőrendezvényeket ajánl a koncertek mellett.
Sokan a kilencedik művészeti ágként is hivatkoznak rá, hazánkban azonban még mindig gyerekcipőben jár. A képregény közel két évszázados történelme során számtalan alkalommal bizonyította, hogy a műfaj a felszínes szórakoztatás mellett igen is képes komoly művészi értéket közvetíteni. Jó példa erre az Izraeli Kulturális Intézetben nemrég megnyílt kiállítás, amely öt alkotó munkáin keresztül mutatja be, hogyan jelenik meg a XX. század legnagyobb traumája, a holokauszt a képregényekben. A kiállításról Szép Eszter képregénykutatóval, a Magyar Képregény Szövetség ügyvezetőjével beszélgettünk.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére július 12-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.