A Twinning névre keresztelt formáció célja, hogy új, egyéni nyelv szülessen zenei hangokból, zajokból és vizuális elemekből. Koncepciójukban az improvizatív zene és a videomapping lép egymással reakcióba, így a képi és a hangzóanyag organikusan csavarodik eggyé. Olykor a képből hangzik fel egy zenei folyamat, máskor a hangból “képződik” vizuális élmény. Ebben a meseszerű zenei világban színek, hangszínek, dallamok és formák olvadnak össze, majd porladnak szét egy állandó mozgásban lévő ritmusvázban. Interaktív megoldásokkal átitatott zene ez, ahol a kollektív költészet a pillanat varázsában virágzik ki.
A Twinning több, már létező formáció találkozásából hajt ki: a D.U.O, BALANCE, REVERSE zenekarok tagjaiból épül föl. Koncertjük friss élményt ígér a közönségnek, ahol a pillanat megismételhetetlen élménye hang- és képegyüttes szövetéből jön létre. A projekt ötlete a D.U.O és a Balance zenekarok 2018-as találkozóján született, amikor is Sinistra kiadó stúdiójában szabad improvizációkkal rögzítettek egy EP-t Joining címmel. Ebből az albumból indult ki egy olyan művészeti együttműködés, melyben a francia és a magyar improvizatív zenei színtér meghatározó képviselői együtt alkotnak. Január 20-25. között a Budapest Music Center támogatásával egyhetes zenei munka veszi majd kezdetét, melynek gyümölcsét a január 25-ei bemutatón hallhatja a közönség az Opus Jazz Clubban.
2020. január 25. BMC – Opus Jazz Club
lélegzet /érintés – hang/hangszer – kompozíció/improvizáció – akusztikus/elektronikus
Tagok: Ávéd János (szaxofonok - BALANCE), Fenyvesi Márton (gitár, FX - BALANCE), Gyárfás Attila (dob), Christine Bertocchi (ének - D.U.O.), Guillaume Orti (szaxofonok - D.U.O. - REVERSE), Olivier Sens (elektronika, video mapping - USINE - REVERSE) Yann Bagot (rajz, festmény, illusztráció)
A projektet a DRAC Bourgogne Franche-Comté és a Spédidam támogatja.