A hot jazz kifejezést a korai jazz és a swing leírására használják, utalva ennek a zenének izgalmas és energikus természetére. Az 1985-ben alakult Hot Jazz Band ennek a korszaknak hiteles tolmácsolója, a népszerű amerikai szórakoztató zenének és a háború előtti magyar filmek slágereinek hű előadója. Dallamos zene, magával ragadó, táncos ritmusok, virtuóz hangszerjáték és sármos énekmodor - vagyis nagyfokú stílushűség és kitűnő hangulat jellemzi a Hot Jazz Band koncerteket.
A zenekarvezető Bényei Tamás - aki az éneklés mellett trombitán és bendzsón játszik - meséli, miből lett a cserebogár: „Budapesten születtem, de Siómaroson, Balatonszabadi-falun és Siófokon töltöttem a gyermekkoromat. Már ebben az időszakban megérintett a 30-as évek zenéjének varázsa. Amerikát állampolgárként is megjárt, áldott emlékű dédszüleimnek volt ugyanis egy működő gramofonja, amit már életükben megörököltem tőlük. Ezen hallottam először Karády Katalint, Sebő Miklóst, Kalmár Pált és a Tommy Dorsey zenekart. Leírhatatlan hatással volt rám a zene. Már óvodás koromban visszaénekeltem az aktuális slágereket, persze "lefordítva": Kongráccsulésön stb. A lagziban elbűvölve hallgattam a "zsongoráshegedűt" (tangó-harmonika). Egyszóval a zeneimádat már csöpp koromban megmutatkozott. Ugyanebben az időben kaptam egy műanyag játékbendzsót, amit nagyon hamar összetörtem.
Nem tudtam, hogy mekkora szerepe lesz még az életemben ennek a hangszernek. Szüleim, akik maguk is muzikális emberek, kilenc éves koromban beírattak a siófoki zeneiskolába Apáti János tanár úrhoz. Én vadászkürtös akartam lenni, de ilyen hangszer nem lévén, a trombitára esett a választásom. Ekkor lépett be az életembe a dixieland: Apáti János, ez a bohém, nagy tehetségű ember, aki zongorázott, klarinétozott, trombitált, hangszerelt, szerelmese volt a jazznek és Louis Armstrongnak, növendékeiből - a nagy rezesbanda mellett - mindig alakított egy kis dixie csapatot. Amikor először meghallottam ezt a zenét, az első pillanattól kezdve részese akartam lenni.